Shoferë kujdes/ Nis monitorimi me radarin “TruCam”, gjithçka në video

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një patrullë e policisë rrugore me anë të një radari të veçantë i cili do të monitorojë dhe regjistrojë në video shpejtësinë e automjeteve.

“Trucam” është mjeti i posaçëm që fotografon çdo mjet që lëviz mbi 40 kilometër në orë, që është maksimumi i shpejtësisë së lejuar për zonat urbane.

Kjo është një pajisje që të jep mundësinë për të rikthyer momentin e konstatimit të shkeljes dhe për të qenë më bindës me drejtuesit e mjetit që konstatohen në shkelje.  Për çdo person që kundërshton masën do tu mundësohet video në kohë reale.

Gjatë 24 orëve të fundit janë pezulluar 30 patenta, ndërsa vendosur mbi 50 gjoba. Vetëm për periudhën gusht-nëntor të vitit të shkuar u vendosën rreth 137 mijë gjoba, me vlerë 374 milionë lekë./Fjala.al


Të fundit

COVID-19, MSH: 10 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid dhe vaksinimin kundër gripit,...

Porti tregtar në Porto Romano, Rama: Projekt strategjik për vendin

“Një projekt strategjik për vendin por edhe rajonin e Europës juglindore” – kështu e konsideroi kreu i qeverisë Edi Rama, projektin për ndërtimin e...

Nedim Bajrami prezantohet tek Sassuolo, trajneri gati të ndryshojë skemën për të

Nedim Bajrami është futbollisti më i ri i Sassuolo. Mesfushori shqiptar është transferuar orët e fundit të merkatos së janarit në klubin emilian për...

Kontrolle të shumta, FBI “zbarkon” në shtëpinë e Presidentit Biden

FBI ka nisur kontrollet në shtëpinë e Presidentit Joe Biden në Delaware si pjesë e një hetimi për dokumente të klasifikuara. Lajmin e konfirmoi avokati...

Nuk kishin para për t’i blerë biletën, çifti braktis foshnjën në aeroport

Çfarë bëni kur nuk keni para për një biletë avioni për fëmijën tuaj? Me siguri nuk e lini në aeroport. Sipas Daily Mail,  një çift...

Lajme të tjera

Web TV