Mbingarkesa në rrjet, zonat kryesore të Tiranës pa energji elektrike

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Moti i ftohtë i ditëve të fundit ka bërë që në çdo familje të ritet numri i ngrohëseve që vendosen në punë. Për këtë arsye dhe rrjeti është mbingarkuar.

Ndërkohë, disa prej zonave kryesore të Tiranës janë këtë mbrëmje pa energji elektrike.

Rruga e Kavajës, rruga “Irfan Tomini”, ish-Parku dhe disa zona të tjera po vuajnë mungesën e dritave.

OSHEE njofton se kjo situatë është krijuar prej ngarkesës në rrjet.

Raportohet  se Brigadat e OSHEE se ndodhen në terren për riparimin sa më të shpejtë të defektit në dy fidera.

Të fundit

Çfarë do të ndodhë në seancën e të enjtes në Kuvend?

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot grupin parlamentar të Partisë Socialiste. Në mbledhje u diskutua për agjendën e seancës të...

33-vjetori e gjen PD-në të përçarë/ As festa nuk i bashkon “të djathtët”

Sot shënohen 33 vjet që nga themelimi i Partisë Demokratike, partia e parë e djathtë, e krijuar pas pluralizimit në vendin tonë. Megjithatë, ky përvjetor...

“Liridona dhe Naimi kishin një konflikt”/ Eksperti: Familjarët e tyre e dinë

Teksa kanë kaluar më shumë se dy javë nga vdekja e Liridona Ademajt, vrasja e saj mbetet e rrethuar nga misteri. Eksperti i kriminalistikës Mensut...

Kaosi në Kuvend/ PS kërkon përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës (Emrat)

Partia Socialiste ka kërkuar përjashtimin edhe për 7 deputetë të tjerë të opozitës. Deputetët ndaj të cilëve është kërkuar përjashtimi janë Ervin Salianji, Bledjon...

Marrëveshja për emigrantët/ Balla: 4 % e sfidës së Italisë do të trajtohet nga Shqipëria

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka folur në Komisionin e Politikës së Jashtme përsa i përket marrëveshjes Shqipëri-Itali për pritjen e emigrantëve. Gjatë fjalës së...

Lajme të tjera

Web TV