test

Sulmi iranian/ Shqiptarë në bazën e SHBA? Flet Ministria e Mbrojtjes

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sulmi i Iranit ndaj bazave amerikane në Irak ka ngritur alarmin tek shumë vende, sidomos ato të NATO-s.

Në bazën që u sulmua, ishin të vendosura trupa amerikane, italiane, franceze dhe gjermane.

Por, a kishte trupa shqiptare në këto dy baza?

Përmes një reagimi Ministria shqiptare e Mbrojtjes ka deklaruar se nuk ka pasur asnjë efektiv ushtarak me kombësi shqiptarë në Irak nga Forca e Armatosura.

Sulmi i Iranit erdhi disa orë pas varrosjes së gjeneralit Kasem Soleimani i cili u vra disa ditë më parë na një sulm me dron me urdhër të Presidentit Trump./Fjala.al/

Të fundit

Josa: Kualifikimi s’është i pamundur

I mirënjohuri Mirel Josa, i ftuar në “Euro 24” në News 24 tregoi këndvështrimin e tij për Spanjën në...

Lady Gaga bën daljen e parë publike pas thashethemeve për shtatzëni

Këngëtarja e njohur Lady Gaga është shfaqur për herë të parë në publik pas thashethemeve për shtatzëni, gjatë shfaqjes së saj në Las Vegas....

Hëna e Plotë e qershorit, shenjat e horoskopit që preken më shumë

20 qershori ishte një ditë e ngarkuar për yjet pasi kishim solsticin veror në hemisferën veriore dhe ditën e parë të sezonit të Gaforres. Vetëm...

Euro 2024/ Austria fiton duke bindur, 3 gola për 3 pikë

Polonia dhe Austria u përballën në Berlin, në ndeshjen e vlefshme për raundin e dytë, të Grupit D., sfidë e fituar nga austriakët 3-1. Sfida...

Dhjetëra të vdekur nga vapa në Meksikë: 4 herë më vdekjeprurëse!

Vala e të nxehtit po përhap probleme të mëdha kudo nëpër botë. Sakaq, në Meksikë temperaturat e larta kanë marrë dhjetëra jetë njerëzish e ndërsa...

Lajme të tjera

Web TV