Videot/ Ja si u rrëzua avioni ukrainas derisa u bë shkrumb e hi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Këto janë çastet kur avioni ukrainas është rrëzuar dhe se si është shkrumbuar çdo gjë nga Boeing 737.

Avioni u rrëzua menjëherë pak pas ngritjes në fluturim nga aeroporti Imam Khomeini duke bërë që të humbasin jetën të 176 personat që ishin në bord.

Avioni po udhëtonte drejt Kievit në momentin e rrëzimit, ndërkaq është i paqartë se nëse incidenti është i lidhur me konfrontimin Iran-SHBA.

Sipas ambasadës së Ukrainës shkak ka qenë defekti në motor dhe jo një akt i mundshëm terrorist.

Ndërkaq, presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka konfirmuar se të gjithë pasagjerët dhe ekuipazhi në bordin e Boeing 737 kanë ndërruar jetë si pasojë e rrëzimit të avionit me të cilin po udhëtonin.

Sipas informacionit paraprak, të gjithë pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit kanë humbur jetën. Ambasada jonë po punon për të sqaruar rrethanat e tragjedisë dhe listën e pasagjerëve të vdekur. Ngushëllimet e mia të sinqerta për familjet dhe të dashurit të të gjithë pasagjerëve dhe anëtarëve të ekuipazhit”, shkruan Zelensky./Fjala.al/

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV