Rita Ora dhe nëna e saj kërcejnë nën meloditë shqiptare

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Këngëtarja e famshme Rita Ora, prej vitesh tashmë jeton në Londër.

Por pavarësisht kësaj, ajo asnjëherë nuk e ka harruar origjinën e saj, e aq më tepër gjuhën dhe traditat.

Image result for rita ora mami

Se është krenare për vendin prej nga vjen, Rita vazhdon ta dëshmojë edhe përmes afeksionit që ka ndaj këngëve në shqip.

Së fundmi, mamaja e këngëtares, Vera Sahatçiu-Ora, publikoi një video në Instagram, ku shfaqej teksa vallëzonte me të bijën në jaht.

Videoja është realizuar gjatë pushimeve të fundit të familjes Sahatçiu, në ishullin Saint Barts pak para Vitit të Ri.

Nënë e bijë shihen duke kërcyer gjithë pasion nën ritmet e hitit të njohur shqiptaro-francez “Zemër”, që këndohet nga Dhurata Dora dhe Soolking.

“Java e vallëzimit për ditëlindjen e nënë Orës, mirënjohëse për shëndetin dhe familjen”, shkroi Vera në mbishkrimin e kësaj video, duke ua kujtuar edhe kështu ndjekësve që sot feston ditëlindjen e saj të 54-të.

Me këtë rast, ajo edhe ka marrë urime të shumta nga miqtë, kolegët, familjarët si dhe fansat e shumtë të Ritës.

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV