Tabaku: Integrimi në BE peng i Ramës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Partia Demokratike vijon ti mëshojë faktit se fajtor për dështimin e procesit të integrimit të vendit në Bashkimin Europian është Edi Rama. Përmes një videoje të publikuar në faqen e saj në rrjetet sociale, ish deputetja Jorida Tabaku thotë se Integrimi i Shqipërisë nuk është peng i vendeve të BE por i keqqeverisjes së Edi Ramës.
“Shqipëria vijon të mbetet vend me rrezikshmëri të ulët dhe nuk ka asnjë rast të koronavirusit të ri në Shqipëri. Në zbatim të rekomandimeve të OBSh-së, Ministria e Shëndetësisë ka rritur këshillimin për qytetarët tanë, që të mos udhëtojnë drejt Kinës, nëse nuk e kanë të domosdoshme.
Integrimi i Shqipërisë nuk është peng i vendeve të BE por i keqqeverisjes së Edi Ramës. Krimi, dhe korrupsioni që kanë sjellë largimin masiv të shqiptarëve dhe rritjen e numrit të emigrantëve të paligjshëm janë arsyet që na lënë ende jashtë Europës. Dhe për këtë përgjegjës është Kryeministri! Edi Rama ka dështuar!”-shkruan Tabaku.

Të fundit

Lanë të ikte djalin e Tom Doshit pas aksidentit/ Merret në pyetje Drejtori i Policisë

Drejtori i Policisë Vendore të Lezhës, Alfred Elezi, është marrë në pyetje nga prokuroria, në lidhje me rastin e...

Mesazhi për Meritonin në “Big Love”, reagon Zhaklin Lekatari, ja çfarë thotë për Ilnisën

Gazetarja e njohur, Zhaklin Lekatari, ishte mëngjesin e kësaj të mërkure e ftuar në emisionin “Wake Up”, ku foli pak edhe për “Big Brother...

Diplomohen 32 oficerë të Policisë Gjyqësore, Ambasada Amerikane zbardh detajet

Janë diplomuar 32 oficerë të Policisë Gjyqësore që u trajnuar nga ekipi ligjzbatues i Ambasadës së SHBA në kursin për hetimin e krimit. Oficerët e Policisë Gjyqësore...

Basha: PD do të dorëzojë në Kuvend amendamente për të mbështetur SPAK

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një konferencë për mediat bëri me dije se do të dorëzojnë në Kuvend amendamentet për të mbështetur...

I fituar nga vetëm 65 persona, Kate Middleton nderohet me titullin më e lartë mbretëror

Anëtarja e parë e familjes mbretërore që iu dha titulli më i lartë shoqëruese e nderit u bë Princesha e Uellsit, Kate Middleton. Një titull të cilin e...

Lajme të tjera

Web TV