FOTO/ Buffon ndërron fanellën me djalin e Maldinit: Po pres nipërit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ylli i Juventusit Gianluigi Buffon ka ndërruar fanellën me djalin e legjendës së Milanit, Paolo Maldini, Daniel, duke marrë edhe një veshje të tij në koleksionin që ka bërë.

Ndonëse është 42 vjeç portieri i bardhezinjve vazhdon të luajë për skuadrën e bardhezinjve. Në ndeshje gjysmëfinale të Kupës së Italisë,ku Juve mori barazimin 1-1 ndaj ekipit të Milan ai ishte titullar.

Pas mbarimit të kësaj ndeshje, italian ndërroi fanellën me Daniel Maldinin, djalin e legjendës së Milanit dhe me Paolon.

Ndër në konferencën e zhvilluar pas ndeshjes, Buffon tha se koleksionit të tij i ishte shtuar një tjetër fanellë dhe më pas qeshi teksa ishte duke folur.

Ai tha për mediet se deri më tani ka ndërruar plot 4 fanella me legjendat dhe djemtë e tyre de ka shtuar me shaka se po pret dhe nipërit tashmë.

“Në koleksionin tim kam fanellat e Enrico Chiesas dhe djalit të tij (Federico), George Ëeah dhe djalit të tij (Timothy), Lilian Thuram dhe djalit të tij (Marcus) dhe tani Paolo Maldini dhe djalin e tij. Tani po pres nipërit e mbesat e tyre!”-tha Buffon pas takimit./Fjala.al/

Të fundit

VIDEO-“Romancë” në samitin e BE-së/ Rama “mbyt me puthje” Giorgia Melonin

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Moldavi, ku është mbledhur Komuniteti Politik Europian, bashkë me liderë të tjerë të...

Vetmia mbaroi! Këto shenja horoskopi do të gjejnë gjysmën tjetër në qershor

Vera erdhi, temperaturat po rriten, humori bëhet më i lehtë dhe nevoja për dashuri fillon të stimulohet shumë më tepër. Pra, qershori, muaji ku Afërdita...

1 Qershori/ Përurohet Akademia e parë e Çiklizmit, Veliaj: Dhuratë për fëmijët e Tiranës

Në Parkun e Liqenit Artificial të Tiranës u inaugurua sot Akademia e Çiklizmit, një hapësirë e standardizuar e stërvitjes dhe garave për të vegjlit....

Gjykata lë në burg Belerin/ Reagon Ministria e Jashtme Greke: E jashtëligjshme

Ministria e Jashtme greke ka dalë në një deklaratë për shtyp për çështjen Beleri. Në këtë deklaratë theksohet se, “Refuzimi i sotëm i ankesës kundër...

Vin Veli flet për raportin me Bora Zemanin: Marrëdhënia është shumë e mirë

Edhe pse kanë vite të ndarë dhe secili ka vijuar jetën e tyre, Bora Zemanin dhe Vin Veli do i bashkojë gjithnjë një dashuri...

Lajme të tjera

Web TV