Kamzë/ 20 vjeçari del me kallash të vjedhë marketin, e arreston policia

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia ka parandaluar vjedhjen e një marketi në Kamzë, ndërsa ka prangosur 20-vjeçarin i cili po planifikonte të vidhte me kallash një market në Laknas.

Ngjarja raportohet të ketë ndodhur ditën e djeshme kur policia ka marrë informacion se i riu qarkullonte me biçikletë në orët e pasdites, duke mbajtur me vete një çantë shpine, brenda së cilës dyshohej se mund të kishte armë zjarri kallashnikov.Njoftimi i policisë: Policia parandalon vjedhjen me armë të një marketi.

Finalizohet operacioni policor “Laknasi”.

Kapet në flagrancë 20-vjeçari, i cili po planifikonte të vidhte me armë në një market, në Laknas.

Sekuestrohet në cilësinë e provës materiale një armë zjarri kallashnikov.

Në vijim të punës për parandalimin e vjedhjeve, kapjen dhe arrestimin e personave që tentojnë të kryejnë vjedhje me dhunë e armë, në orët e mbrëmjes së datës 13.02.2020, Seksioni i Policisë Kriminale të Komisariatit të Policisë Nr. 5 Tiranë ka marrë informacion në rrugë operative se në Laknas, një shtetas 20-vjeçar qarkullonte në orët e pasdites, me biçikletë, duke mbajtur me vete një çantë shpine, brenda së cilës dyshohej se mund të kishte armë zjarri.

Bazuar në këto informacione është organizuar, zhvilluar dhe finalizuar operacioni policor i koduar “Laknasi”.

Shërbimet e Policisë, gjatë operacionit kanë bërë të mundur lokalizimin e vendndodhjes dhe identifikimin e shtetasit të dyshuar, i cili qarkullonte me një biçikletë dhe në çantën e shpinës kishte një armë zjarri kallashnikov. Në momentet që ky shtetas po përgatitej të hynte në një market në Laknas, shërbimet e Policisë kanë ndërhyrë duke e prangosur në flagrancë shtetasin K. K., 20 vjeç, banues në Laknas.

Gjatë kontrollit fizik atij i është gjetur në çantën e shpinës, një automatik model 56, me një krehër me 17 fishekë.

Lexo edhe :  Hodhi valixhen dhe bërtiti ”Allahu Akbar”/ Policia qëllon autorin në Gjermani

Vijon puna në bashkëpunim me Prokurorinë, pasi dyshohet se ky shtetas mund të jetë autor edhe i disa tentativave të tjera për vjedhje me armë, të ndodhura më parë në Tiranë. Materialet i referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për hetime të mëtejshme, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”, për të cilën parashikohet dënimi me burgim deri në 7 vjet.

Të fundit

Vret pesë fëmijët, djeg shtëpinë dhe më pas veten, letra tronditëse: Demonët fituan mbi mua

Pesë fëmijë të gjetur të vdekur muajin e kaluar në një zjarr shtëpie në West Virginia, SHBA, ishin qëlluar...

Problem teknik gjatë prodhimit, AstraZeneca: Dërgesat e para të vaksinës në BE më të ulëta nga sa pritej

Dorëzimet fillestare të vaksinës AstraZeneca në BE do të jenë më pak se sa ishte përcaktuar për shkak të një problemi teknik të prodhimit....

Gjykata e Lartë kalon për gjykim çështjen ndaj ish-ministrit Tahiri dhe ish-drejtorit të policisë së Vlorës Jaeld Çela

Gjykata e Lartë kalon për gjykim dosjen penale ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe ish-drejtorit të policisë së Vlorës Jaeld Çela. Vendimi është...

Pukë/ Motori bie nga ura e këmbësorëve, dyshohet për viktima

Një aksident me pasojë vdekje ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të premteje në fshatin Dedaj të Pukës. Një motor është rrëzuar në përrua ndërsa po...

‘O nuse të dielën do dalësh me fishekzjarre’/ Shqipja kërcënon Tean, ja çfarë do publikojë

Ish-konkurrentja e “PërPuthen”, Shqipe Hysenaj, i është rikthye sërish sulmeve ndaj konkurrentëve që janë ende në emision. Ditën e djeshme ajo postoi një mesazh zanore,...

Lajme të tjera

Web TV