Pritej të ndryshonte Juventusin, por bardhezinjtë “zëvendësojnë” Sarrin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Trajneri italian Maurizio Sarri u zgjodh që të sillte ndryshim te skuadra e Juventusit , si dhe të çonte skuadrën drejt triumfit jo vetëm në kampionatin vendas, Serinë A, por edhe në Europë.

Megjithatë puna e teknikut rezultoi zhgënjyese dhe duket se “Zonja e Vjetër” tashmë është duke kërkuar për zëvendësuesin e tij raportojnë mediat italiane.

Duket se skuadra e Juves e pati shumë të vështirë që të përshtatej me skemat e reja, ndaj dhe rezultatet nuk kanë qenë të pëlqyeshme. Për të shmangur zhgënjimet në pjesën e mbetur të sezonit, ku bardhezinjtë kryesojnë garën për titull dhe presin të luajë në 1/8 e Champions, Sarri ka vendosur të përziejë sërish kartat.

Rikthimi i Chiellinit  në mbrojtje është një nga skemat që duket se do të përdoret nga Sarri në vazhdimësi, ndërsa dhe përpara pritet të ketë lëvizje.

Mesa duket italiani do vendosë Dybalan dhe Ronaldon në vijën e parë të sulmit në ndeshjet e ardhshme./Fjala.al/


Të fundit

Me medalje ari nga universitetet amerikane/ SPAK emëron shefen për Marrëdhenien me Publikun

Sipas një njoftimi zyrtar mësohet se Prokuroria e Posaçme ka emëruar dr. Xhuljeta Krastën në postin e shefes për...

“Tirana Cooling Station”, aty ku gjen zgjidhjen për temperaturat e larta të stinës

Temperaturat në Tiranë sot shënojnë 37 gradë celsius dhe këto ditë të nxehta kanë nevojë për freski. Bashkia Tiranë ka menduar për qytetarët të cilët...

60 vjet nga ndërtimi i Murit të Berlinit, reagon Ambsada Amerikane: Simbol i një qyteti të ndarë…

Sot 60 vjet më parë, Europa dhe bota do të ndaheshin për 3 dekada. Ushtria sovjetike filloi ndërtimin e murit të Berlinit mbrëmjen e...

Open Balkan, mirëqenie patriotike e jo simbolikë nacionaliste

Nga: Ornela Çuçi Zhvillimi ekonomik dhe mirëqenia e qytetarëve të një rajoni nuk mund të konsiderohet si tradhti. Nacionalizmi simbolik është karakter tipik i shprehjes...

13 gusht 1983 ndërroi jetë Musine Kokalari

Lindi më 10 shkurt të vitit 1917, në Adana, të Turqisë. Në vitin 1921, familja e saj u kthye në Shqipëri dhe u vendos...

Lajme të tjera

Web TV