Athinë/Shqiptarit i bëjnë atentat, e qëllojnë pabesisht me plumb në kokë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një 37-vjeçar shqiptar ka rënë pre e një atentati në mes të kryeqytetit grek.

Shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, është qëlluar me plumb në kokë duke mbetur i plagosur, ndërsa aktualisht është në gjendje të rëndë në spitalin e Nikeas.

Sipas mediave greke, ngjarja ka ndodhur rrugën “Kerasuntos” në Egaleo, në Athinë, ku 37-vjeçari shqiptar u qëllua nga pasagjeri i një fuoristrade të zezë.

Deri më tani nuk dihet asgjë për autorin dhe lidhjet e viktimës me atentatorët edhe pse mediat greke flasin për larje hesapesh mes grupeve rivale.

Të fundit

Qeveria e Serbisë në komunikatën zyrtare e pranon Kosovën Republikë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ditë më parë raportoi në Parlamentin e Serbisë, për planin franko-gjerman dhe bisedimet me Kosovën. Vuçiç,...

Shtetet e fuqishme botërore bien pre e hakerave, mes tyre dhe Italia

Një “sulm masiv” kibernetik duke përdorur virusin ‘ransoware’, u zbulua sot nga ekipi i mbrojtjes së sigurisë kompjuterike në Itali, të Agjencisë Kombëtare të...

Bayern Munchen fiton me goleadë në transfertën e Wolfsburgjt, Musiala realizon një perlë

Pas disa barazimeve radhazi, Bayern Munchen është rikthyer te fitorja në kampionat. Bavarezët triumfuan 2-4 në transfertë ndaj Wolfsburg. Ekipi i Nagelsmann vendosi ndeshjen...

Sudani Jugor: Papa bën thirrje që njerëzit të refuzojnë “helmin e urrejtjes”

Papa Françesku e ka përfunduar pelegrinazhin e paqes në Sudanin Jugor, duke organizuar një meshë të hapur për mijëra pjesëmarrës. Ai i ka bërë thirrje...

Harry Kane rekordmen/ Tottenham mposht Manchester Cityn, buzëqesh Arsenali

Harry Kane, golashënuesi i tretë më i mirë në historinë e Tottenhamit (267 gola). 29-vjeçari, me golin që realizoi ndaj kampionëve në fuqi të...

Lajme të tjera

Web TV