Policia greke arreston 3 shqiptarë/Kishin fshehur heroinën aty ku nuk i shkonte mendja kujt

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Tre shqiptarë u arrestuan nga policia greke në qytetin e Artës pasi kishin fshehur 9 pako heroine rreth 2 kg e 402 gram heroinë në tubacionin e vjetër të ujërave të zeza.

Shqiptarët e moshave e arrestuar janë të moshave 29, 40 dhe 42-vjeç. Pas kontrolleve policia gjeti dhe sekuestroi 2 makina, 4 celulare dhe 700 euro që i përkisnin tre shqiptarëve të arrestuar.

Të fundit

Skandal / I dha ilaçe të gabuara dy pacientëve me COVID, që më pas humbën jetën, mjeku në pranga

Një tjetër skandal në Itali, një mjek në spitalin e Brescias mësohet tu ketë dhënë qëllimisht ilaçe me efekt...

Sulmohet biznesmeni i njohur, autorët i lënë brenda mjetit një shufër hekuri dhe një mesazh në letër

Makina e në biznesmeni në Shkodër është shkatërruar gjatë natës së kaluar. Mësohet se mjeti tip “Tiguan”, me targë AA 289 OA, me ngjyrë...

Përgjimet e anti-mafias italiane/ Balla: Ato që janë përmendur me emër i keni në presidencë dhe miq të Lulzim Bashës

Kreu i PS-së, Taulant Balla u ndal të fliste për përgjimet e anti-mafias italiane. "Eurodeputeti që përmendet është mik i vjetër i Lulzim Bashës e...

Kryemadhi mbledh LSI-në, prezantohet programi politik: Jemi kundër shpenzimeve të luksit

Teksa na ndajnë më pak se 90 ditë nga zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, Lëvizja Socialiste për Integrim prezanton programin e saj politik. Fjalën hapëse...

Punë për të burgosurit, për të herë të parë “fasoneri me burra”

  Të burgosurit do të punësohen në fasoberi , është ky vendim i ardhur si pasojë e marrëveshjes së arritur mes Ministrisë së Drejtësisë  në...

Lajme të tjera

Web TV