Ish-Blloku/ Kundërshtojnë dhe fyejnë policët, arrestohen dy të rinj

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kanë kundërshtuar dhe fyer punonjësit e policisë. Në këtë mënyrë Policia e Tiranës ka arrestuar dy të rinj.

Ngjarja ka ndodhur pranë zonës të ish-Bllokut në kryeqytet, ndërsa arrestimet janë bërë nga shërbimet e Komisariatit numër 2.

Kryenin veprime të pakontrolluara në zonën e ish Bllokut në orët e para të mëngjesit, kundërshtuan dhe fyen punonjësit e policisë të Patrullës së Përgjithshme të Komisariatit nr 2  duke mos ju bindur urdhrit për kontrollin e mjetit, por me ndërhyrjen  e forcave “Shqiponjat”, vihen në pranga .

Nga Specialistët për Hetimin e Krimit të Komisariatit Nr.2 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve K.RR.,  28 vjeç dhe  R.P., 30 vjeç,  banues në Tiranë.

Këta shtetas  rreth orës 02:20 të mëngjesit të sotëm kanë kundërshtuar me veprime fizike, fyer e kërcënuar  punonjësit e Patrullës së përgjithshme të Komisariatit nr 2  duke i penguar ata për  të mos kontrolluar mjetin në të cilin qarkullonin, pasi  kishin bllokuar rrugën dhe po bënin veprime të pakontrolluara ne zonën e ish Bllokut.

Materialet i kalojnë për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tirane, për veprën penale “Kundërshtim i punonjësit të policisë së rendit publik, kryer në bashkëpunim”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të fundit

Gjendet pa shenja jete në përrua një person në Devoll, Policia: Dyshohet të jetë emigrant i paligjshëm

  Një person është gjetur pa shenja jete nga banoërt e zonës në fshatin Grapsh të Devollit. Policia njofton se nuk...

E pabesueshme , 85 vjeçarja u deklarua e vdekur nga COVID-19, kthehet 10 ditë më vonë

Një grua 85-vjeçare spanjolle e cila besohej se kishte vdekur nga koronavirusi befasoi të afërmit e saj duke u kthyer në shtëpinë e saj...

Përzierja e dozave të vaksinës anticovid? Ekspertët e shëndetësisë japin përgjigjen

Zyrtarët shëndetësorë thonë se të dyja dozat duhet të jenë të një vaksine. Vaksinat kundër sëmundjes COVID-19, që shkakton koronavirusi, të cilat janë duke...

U gjet i mbytur në det/ Historia e ish-ministrit grek që Enver Hoxha e futi në burg

Mediat greke i kanë kushtuar një histori ish-ministrit grek, Sifis Valyrakis, i cili u gjet i vdekur një ditë më parë në anijen e...

Njerëzit nuk janë të vetmit , tashmë edhe robotët kërcejnë

Kompania e robotëve Boston Dynamics shpenzoi një vit e gjysmë për të krijuar makina që kërcejnë si njeriu. Robotë që vallëzojnë me ritëm. Kjo është...

Lajme të tjera

Web TV