Pa trajner që nga largimi i Kovach, kush do e marrë drejtimin e Bayernit?

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Që prej largimit të Niko Kovac skuadra e Bayern Munich nuk ka gjetur një trajner të ri dhe klubi është drejtuar nga zëvendës tekniku Hans-Dieter Flick.

Kampionët në fuqi të Gjermanisë dhe njëkohësisht kryesuesit e Bundesligës ia kanë besuar atë post Flick. Deri më tani pretendent kryesor për stolin e bavarezëve shikohet të jetë Diego Simone, trajneri aktual i Atletico Madrid.

Argjentinasi ka bërë të ditur se mund të largohet në fund të sezonit nga skuadra spanjolle dhe Bayerni po e monitoron situatën e tij.

Megjithatë emrat ne listën e Bayernit janë edhe Thomas Tuchel aktualisht trajner i PSG-së dhe Massimiliano Allegri./Fjala.al/

Të fundit

Vota e Diasporës/ Celibashi: Nga pikëpamja teknike është e garantuar

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi ka deklaruar se nga pikëpamja teknike vota e emigrantëve është e garantuar. Në një intervistë...

Makinat e braktisura do zhvendosen në Farkë/ Veliaj: Zona e lirë sjell 5-7 mijë punësime

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në mbledhjen e Këshillit Bashkiak, ku do të miratohen projektvendime me karakter social, tha se zona e...

Projektligji për komunikimet elektronike/ Balluku: Risi aksesi ndaj shërbimeve digjitale

Këtë të enjte po diskutohet në kuvend projektligji për komunikimet elektronike. Gjatë fjalës së saj, Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka deklaruar...

“E kryem për miqësi”/ Dëshmia e plotë e Aliajt: Pasi planifikuam rrahjen, ndoqëm avokatin

Është zbardhur dëshmia e plotë e 32-vjeçarit Dorian Alia, një prej autorëve të dhunës barbare ndaj avokatit Sokol Mëngjesi, teksa është i vetmi që...

Luhatje të euros në treg, blerjet e bankave dhe importuesve mposhtin fluksin e turistëve

Grafikët e këtyre ditëve të fundit në kursin e këmbimit të monedhës europiane dhe asaj shqiptare tregojnë një forcim të përkohshëm të së parë...

Lajme të tjera

Web TV