test

71-vjeçari mbyti gruan në liqen për të sjellë në shtëpi të dashurën e internetit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Plani i 71-vjeçarit që vrasja e gruas së tij të dukej si incident shokoi mediat ndërkombëtare.

Bëhet fjalë për Peter Rex Dansie i cili vrau bashkëshorten e tij Helen, për të krijuar një lidhje me një kineze që e kishte njohur në internet.

Australiani e kishte mbytur gruan e tij duke e shtyrë atë me gjithë karrocë në një liqen teksa ishin duke shëtitur në një park publik në Adelaide.

Ai kishte pritur derisa të errësohej dhe kur shumica e njerëzve ishin larguar për ta shtyrë në ujë gruan. Më pas ai kishte hyrë edhe vetë në ujë duke u përpjekur të dukej sikur po tentonte ta ndihmonte.

Por mbi versionin e tij u ngritën dyshime kur u zbulua se para se të hynte në ujë kishte lënë në makinë orën e dorës dhe portofolin, për të cilat gjykatësi i çështjes David Lovell tha se autori nuk donte t’i lagte.

67 vjeçarja Helen, ish-mikrobiologe lëvizte vetëm me karrocë invalidësh që kur pësoi një goditje cerebrale në vitet 1990-të.

Prokurorët thanë se Dansie nuk donte të kujdesej më për gruan e tij të sëmurë dhe bisedonte online me një grua në Kinë me të cilët kërkonte të kishte një lidhje.

Dansie kishte prerë biletat e avionit dhe një ditë para se ai të largohej policia kontrolloi shtëpinë e tij dhe gjeti një valixhe të mbushur me kondomë, Viagra, lodra seksi dhe të brendshme grash.

“Kjo ishte një vrasje e ftohtë, e planifikuar, ju vratë gruan tuaj që duhet të kishte mbështetej të plotë”, tha gjykatësi para se ta dënonte me 25 vjet burg.

Të fundit

Veliaj me socialistët: I shohim njerëzit në sy për punët e bëra dhe premtimet e mbajtura

“Fakti që rritemi çdo vit në Laprakë, i dedikohet punës së palodhur”. Kjo ishte deklarata e Drejtuesit Politik të...

Ben Affleck më në fund zbulon pse është gjithmonë i trishtuar nëpër foto

Shumë prej fotove të tij janë bërë meme për shkak të portretit të trishtë që shpesh Ben Affleck shfaq në foto të shkrepura nga...

Fier/ Paradë mjetesh bujqësore, festë për grurin në Pojan

E bërë tashmë traditë, është festuar në fshatin Pojan të Fierit, “Festa e Grurit”.  Aktiviteti i cili përkon edhe me korrjen e grurit nga...

Mbi 1 orë e gjysmë në rrugë, dhjetëra mjete bllokohen te Shkalla e Tujanit

Nën temperaturat ekstreme të ditës së sotme, dhjetra automjete kanë mbetur bllokuar në rrugën e Arbrit në vendin e quajtur Shkalla e Tujanit. Qytetarët e...

Zgjedhjet në universitete/ Qëndresa Qytetare: U evidentuan raste të fotografimt të votës

Qëndresa Qytetare ka reaguar lidhur zgjedhjet në 12 universitete publike në të gjithë vendin të cilat u zhvilluan për të zgjedhur drejtuesit e rinj. Në...

Lajme të tjera

Web TV