Sfidojnë koronavirusin, të moshuarit në radhë në sportelet e postës për të marrë pensionin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ndonëse u dha urdhër nga kryeministri Edi Rama se çdo pensionisti do tu dërgohet në shtëpi pensioni, disa prej tyre u janë drejtuar sporteleve.

Reporteri i Gazetës Fjala ka shkrepur foto ku shihen qartë pensionistët në radhë për të marrë pensionin.

Ajo që është më shqetësuese, është fakti se në disa pika të postës u shpërndahen në dorë paratë të moshuarve.

Edhe pse janë grupmosha me e rrezikuar, të moshuarit nuk e zbatuan këshillën për të mos u shmangur në vende shumë njerëz.

Një pjesë nuk iu shmangën as rutinës së përditshme të qëndrimit në parqe apo në ambiente publike.

Në sheshin “Shtrau” shihen shumë njerëz të ulur në stola që me sa duhet nuk pyesin fare së mund të infektohen apo të infektojnë të tjerët.

Të fundit

Një rrugë në Tiranë merr emrin e Dritan Mezinit, Veliaj: Do vazhdojë të na frymëzojë

Një rrugë në Tiranë, në hyrjen veriore të Liqenit Artificial, do të mbajë emrin e sipërmarrësit Dritan Mezini, i...

Modelja e famshme bëhet nënë për herë të parë, zbulohet emri i veçantë i vogëlushes

Modelja e njohur Sofia Richie dhe partneri i saj Elliot Grainge janë bërë prindër. Sofia lindi një vajzë, të quajtur Eloise Samantha Grainge. Ajo zbuloi...

Himara nis sezonin turistik/ Fluks turistësh nga Anglia, Gjermania e Zelanda e Re

Himara tashmë e ka nisur sezonin turistik duke sfiduar edhe motin e paqëndrueshëm. Numri i turistëve është në rritje ndërsa janë kryesisht te huaj ata...

Gjendet e pajetë në banesë adoleshentja, ‘ngrihet në këmbë’ grupi hetimor

Një 17-vjeçare dyshohet se i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Adoleshentja raportohet se është gjetur e pajetë nga familjarët e saj. Ngjarja e...

Dhjetëra të vdekur nga i nxehti ekstrem në Meksikë

Gjithsej 48 persona kanë vdekur brenda dy muajve për shkak të të nxehtit ekstrem në Meksikë, me pothuajse gjysmën e vdekjeve të regjistruara vetëm...

Lajme të tjera

Web TV