Plas keq në Itali/“Kina krijoi në laborator koronavirusin që po vret njerëzit”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas transmetimit të emisionit italian “Tgr Leonardo” i cili denonconte krijimin në laborator të një supervirusi nga ana e kinezëve, në shtetin fqinj kanë plasur debatet se koronavirusi që po vret njerëzit sot në mbarë botën ka ardhur pikërisht nga laboratorët kinezë.

Ish-ministri i Brendshëm i Italisë Mateo Salvini përmes një reagimi në profilin e tij në Facebook shkruan: “E pabesueshme, “Da Tgr Leonardo i Rai Tre” tregon se si një super-virus pulmonar i cilësuar koronavirus është krijuar nga kinezët përmes shartimit të lakuriqëve dhe minjtë, që është tejet i rrezikshëm për njeriun. Duhet të mblidhet urgjent qeveria bashkë me kryeministrin dhe ministrin e Jashtëm”.


Gjithashtu edhe mediat italiane, i kanë kushtuar një hapësirë të madhe paralajmërimit të emisionit.

Një ndër to është edhe La Repubblica e cila duke iu referuar shkencëtarëve shkruan se ka shumë pak gjasa që paralajmërimi i bërë në emisionin italian më 2015 të ketë lidhje me koronavirusin e sotëm.

Italia ia ka kaluar edhe shifrave që vijnë nga Kina mbi numrin e të vdekurve. Numri i viktimave nga koronavirusi deri më tani ka shkuar mbi 6 mijë dhe 50 mijë të infektuar./Fjala.al/

LEXO EDHE: 

Covid-19/Paralajmërimi i tmerrshëm i emisionit italian: Ja si e krijuan kinezët super-virusin në laborator-VIDEO  

 

Të fundit

Berisha: Sokol Mëngjesi u godit nga një grup kriminal! Qëllimi ishte eliminimi i tij

Ish-kryeministri Sali Berisha, në fjalën e tij nga ballkoni i banesës, ku ndodhet në “arrest shtëpie” tha përpara simpatizantëve...

E quajti Princeshë Dianën miken e saj të mirë, deklarata e Nicki Minaj zemëron britanikët

Asnjë nga fansat e Nicki Minaj që ndodheshin në Birmingham të Anglisë, nuk prisnin që reperja të bënte homazhe për Princeshën Diana. Këngëtarja 41-vjeçare ishte në...

DJ PM, Dagz, Ledri, Lumi B dhe Labi sjellin ripërpunimin e këngës së famshme

abinot Tahiri, një ndër zërat më popullorë të skenës muzikore shqiptare, ka zgjedhur të frymëzojë nostalgjinë e fansave teksa sjell një interpretim të freskët...

Çfarë ka të veçantë Princi William ndryshe nga mbretërit e 300 viteve të fundit

Kur Princi William të ngjitet në fron, ai do të bëhet monarku i dytë më i gjatë në historinë britanike. I pari në radhë ka një gjatësi...

CNN: Në sulmin ndaj Rafahut u përdor bomba amerikane, GBU-39

Televizioni amerikan, CNN, duke u mbështetur në analizën e pamjeve nga vendi i sulmit izraelit ndaj një kampi të personave të zhvendosur në Rafah...

Lajme të tjera

Web TV