Britani/ Rekord viktimash, 563 vdekje për 24 orë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mbretëria e Bashkuar ka shënuar 563 vdekje nga koronavirusi në 24 orët e fundit.

Ndërkohë shifra e përgjithshme e viktimave të koronavirusit, Covid-19 në Britani ka shkuar në 2352 persona. Ndërsa gati 30,000 njerëz janë infektuar. Britania është vendi i pestë më i prekur në Evropë nga koronavirusi i ri.

Një ditë më parë, u shënuan 381 viktima dhe mbi 3000 raste të reja të konfirmuara, por rekordi u ndryshua këtë të mërkurën me 4324 raste të infektimeve dhe 563 viktima.

Vendet më të prekura në Evropë vazhdojnë të mbeten Italia, Spanja, Franca dhe Gjermania. Këto dhe vende të tjera kanë marrë masa të rrepta për ta luftuar përhapjen e virusit, përfshirë mbylljen e kufijve, izolimin e qytetarëve dhe ndërpreprjen e fluturimeve ndërkombëtare./Daily Mail

Të fundit

Çfarë përmban propozimi i Sekretarit të NATO-s për ndihmën ushtarake Ukrainës?

Ministrat e jashtëm të NATO-s të premten do të diskutojnë për një ndihmë të re ushtarake për Ukrainën, të...

Nisin fluturimet direkte nga Tirana në Kopenhagë

Qytetarët shqiptarë nga sot mund të fluturojnë direkt drejt kryeqytetit të Danimarkës, Kopenhagës. Fluturimi i parë direkt është pritur me një ceremoni të veçantë...

Soko: Ja sa duhet të llogaritet minimumi jetik për një familje me 4 persona

Eksperti i ekonomisë Pano Soko nga Nisma Thurje, duke folur për minimumin jetik, tha në emisionin “Open” në News24, se të jetosh në minimumin...

Miqësoret dhe më pas Europiani, kombëtarja stërvitet në “Shtëpinë e Futbollit”

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka thirrur lojtarët e kombëtarës në “Shtëpinë e Futbollit”, për të parë kështu situatën e tyre në këtë fund muaji....

Lajme të tjera

Web TV