test

Reagimi i Ramës, ja skandali që ndodhi sot në Fier (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nga Fieri erdhën sot pamje të rënda që do të ngrinin shqetësim jo vetëm në kohën e koronavirusit. Grumbull i madh njerëzish u mblodhën përpara një qendre për shpërndarjen e ndihmave, ndërsa nuk mungoi as përplasja me policinë.

Qytetarët, kryesisht të komunitetit rom, u mblodhën pa asnjë distancë sigurie për të marrë ndihmat ushqimore, ndërkohë që kryeministri Edi Rama e konsideroi situatën të inskenuar.

Video tregon se si qytetarët shtyhen me njëri-tjetrin dhe policinë që përpiqet t’i ndalojë.

“E turpshme nxitja e komunitetit rom për të inskenuar shfaqje të rrezikshme për jetën nga ish-deputetë të caktuar, që paturpësisht gënjejnë publikun, duke pērdorur romët si mish për top për të thënë se ja kështu u shpërndakan ndihmat në Fier e gjetkë #Çnjerëzore”, shkruan Rama.

Të fundit

Gara e Splitit në Kroaci/ Piloti shqiptar renditet në vendin e dytë

Piloti Gentjan Shaqiri arriti të marrë vendin e dytë me makinën e tij “Formula 3”, në Split të Kroacisë. Në...

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

Lajme të tjera

Web TV