test

A do të ketë një valë të dytë koronavirusi? Tritan Kalo: Ja ç’na pret në shtator

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mjeku i njohur Tritan Kalo duke folur mbi situatën e krijuar nga koronavirusi në Shqipëri theksoi se është i shqetësuar pasi personat e shëndetshëm do të infektohen nga ata të papërgjegjshmit.

Shqetësimi më i madh që kam tani është që hapja të bëhet gradualisht por sjellja e individëve të papërgjegjshëm do bëjë që me veprimet e tyre ta pësojnë njerëzit e përgjegjshëm”, tha mjeku Kalo për emisionin ‘Përballë’ në RTSH.

Mjeku Tritan Kalo u pyet edhe për një shqetësim tjetër që është ngritur në shumë vende të botës, mbi një valë të dytë koronavirusi dhe sa i përgatitur është Shqipëria për ta përballuar atë.

Kalo u përgjigj pozitivisht pasi sipas tij vendi nuk i ka shfrytëzuar të gjitha kapacitetet.

Jemi, se nuk janë shfrytëzuar strukturat e parapërgatitura nëse shtrihet një gjë e tillë. Rikthimi në shtator, ka diçka që luhatet por në shtator s’ka vetëm Covid nuk është vetëm gripi janë dhe viroza të tjera,” theksoi mjeku Kalo.

Të fundit

Kapen me sasi të madhe droge dhe armë, arrestohen 4 shqiptarë dhe 1 italian

Një 41-vjeçar italian dhe 4 shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane e Barit, të gjithë përgjegjës për trafikim të...

Portugalia synon të vulosë kualifikimin ndaj Turqisë, formacionet zyrtare të skuadrave

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Portugalisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare para duelit që nis me fillim nga ora 18:00. Dy ekipet kanë nga...

Ushqimet që shkaktojnë gazra, mënyra e duhur si t’i konsumoni

Edhe pse fasulet janë më famëkeqet për nxitjen e gazrave, ka shumë ushqime të tjera që shkaktojnë gazra dhe shqetësime gastrointestinale. Gazat prodhohen kryesisht nga...

Lando Norris do të niset nga Pole Position në Çmimin e Madh të Spanjës, befason Hamilton

Lando Norris do të niset i pari në garën e së dielës në Çmimin e Madh të Spanjës në Formula 1. Piloti britanik i...

Tri gjërat që duhet të bëni për të fituar zemrën e një gruaje

Sipas një prej sondazheve në rrjetet sociale, ka disa gjëra kyçe që gratë presin nga partnerët e tyre të mundshëm. Disa prej tyre janë...

Lajme të tjera

Web TV