10 aktorët me fat. Luajtën bashkë me fëmijët në të njëjtët filma

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Duket se talentin dhe pasionin për aktrimin, disa aktorë ua kanë pasuar edhe fëmijëve të tyre. Kemi parë se si Will Smith, Meryl Streep dhe Robin Williams iu kanë mësuar fëmijë të tyre aktrimin.

Le të shohim se cilët janë 10 aktorët që kanë luajtur role bashkë me fëmijët e tyre sipas Bright Side.

1.Will Smith dhe Jaden Smith

Ky çift i paharrueshëm ka luajtur në filmin “The Pursuit of Happyness” në vitin 2006. Kimia midis tyre zbuloi një marrëdhënie të fortë babë e bir. Në vitin 2013 ata u rikthyen me filmin “After Earth” ku sërish luanin si pjestarë të së njëjtës familje.

 

2. Ben Stiller and Jerry Stiller

Ben dhe Jerry Stiller kanë luajtur së bashku në shumë filma duke përfshirë The Heart Break Kid, Zoolander, dhe Heavyëeights.

 

3. Kirk, Michael, and Cameron Douglas

Tre gjenerata me emrin e familjes Douglas u bashkuan në komedinë It Runs in the Family.Të gjithë ata janë aktorë të shkëlqyer . Kirk Douglas është I pari që vendosi emrin e tij në Hollyëood duke marrë një nominim për Oskar në 1949. Djali i tij Michael është kujtuar për dramat e tij romantike dhe për aftësinë e tij të jashtëzakonshme për të joshur dhe intriguar shikuesit.

 

4. Meryl Streep and Mamie Gummer

Meryl Streep është një nga aktoret e mëdha të shekujve 20 dhe 21, dhe filmi pas filmit na tregon se sa të jashtëzakonshme janë aftësitë e saj të aktrimit. Vajza e saj, Mamie, nuk është shumë larg saj, megjithëse, tani për tani, e kemi parë  atë vetëm në disa filma. E para ku dyshja doli në publik ishte Evening, në 2007.

 

5. Charlie Sheen and Martin Sheen

Martin Sheen, i njohur për filmin e shkëlqyeshëm Apocalypse Noë, është babai i aktorit të famshëm Charlie Sheen, i cili luajti për më shumë se 10 vjet në komedinë e hitit Tëo and a Half Men. Edhe pse ishin shumë të ndryshëm në karakter, të dy u bashkuan në 2 filma: No Code of Conduct dhe Ëall Street, ku luanin babë e bir.

Lexo edhe :  “Të bëje fëmijë me të, siguroje jetën”, Roza Lati flet për ish-partnerin

 

6. Donald and Kiefer Sutherland

Sutherlands u panë për herë të parë duke luajtur  së bashku në 1996, në filmin A Time to Kill. Dalja e dytë e tyre  ka ndodhur kohët e fundit, në filmin Forsaken, në vitin  2015.

 

7. Sylvester and Sage Stallone

Është e pamundur të mos e njohësh atë. Rocky Balboa është një nga “boksierët” më të njohur në histori, edhe pse ai është vetëm një personazh filmash. Nga e gjithë saga, filmi Rocky V ka një komplot të ngadaltë, megjithëse një faktor i ri i rëndësishëm: shfaqja e djalit të madh  të Sylvester Stallone, Sage. Në të, ne mund ta shohim duetin babë e bir  në mënyrë të natyrshme dhe argëtuese.

 

8. Zelda and Robin Williams

Në vitin 2004 u realizua House of D, filmi i parë i mrekullueshëm  që Robin Ëilliams luajti me vajzën e tij, Zelda.

9. Colin and Tom Hanks

Tom Hanks  luajti me djalin e tij në filmin The Great Buck Hoëard në vitin 2008. Në këtë film, protagonisti kryesor është çuditërisht Colin, jo Tomi. I riu kundërshton të atin dhe largohet nga kolegji për të realizuar ëndrrën e tij: duke u bërë një shkrimtar i shkëlqyeshëm.

 

10. Clint and Scott Eastwood

Mund të themi se ky është një nga çiftet më të njohur. Të dy kanë ndërtuar një karrierë të shkëlqyer për aktrim bazuar në filma klasikë dhe të paharrueshëm.

 

Burimi: https://brightside.me/wonder-films/10-actors-who-were-lucky-enough-to-work-with-their-children-in-the-same-movie-797324/    /Fjala/k.b

Të fundit

A mund të rritet mëlçia në nyjet limfatike? Sfida e re e një startup-i

Përdorimi i nyjeve limfatike të pacientëve të gjallë si bioreaktorë të vegjël, pra mjedise në të cilat rriten sa...

Skandal në ‘Për’puthen’/ Buçi-Erikës: Për kokë të çunave po të them, o vari*****

Buçi, konkurrent i formatit ‘Për’puthen’ është çmendur nga kërcimi që Erika i ka bërë Muratit në emision. Kjo pasi Buçi është shoqëruar disa herë me...

Irani gati të sulmojë Izraelin, tension i lartë në Lindjen e Mesme

Një goditje nga Irani ndaj Izraelit është një kërcënim “real dhe i besueshëm”. Deklarata vjen nga Shtëpia e Bardhë teksa frika për një sulm të afërt...

Lufta në Ukrainë/ 399 zona banimi pa energji elektrike pas sulmeve ruse

Në Ukrainë, 399 zona banimi mbetën pa energji elektrike pas sulmveve më të fundit ruse. Kjo u njoftua nga kompania shtetërore Ukrenergo, duke shpjeguar...

“Nuk mbaj mend të ketë qenë ndonjë kërcimtar…”, Iliri Shaqiri nuk kursehet për Albi Nakon

Koreografi Ilir Shaqiri ishte i ftuar sot në “Cherry on Top” me Bora Zemanin, pas një shkëputje të shkurtër nga ekrani. Mes të tjerash, Ilir...

Lajme të tjera

Web TV