test

Aktori i humorit-Ramës: Nuk të bindem, s’jemi dele, ti je…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Florian Binaj një ndër aktorët më të dashur për publikun shqiptar e që do të mbahet mend gjatë për një imitim perfekt të Kryeministrit Edi Rama, ka reaguar ashpër ndaj këtij të fundit.

Binaj shprehet se ai nuk i bindet urdhrave të karantinës të vendosura nga Rama pasi i shkel të drejtat dhe i mohon liritë.

Postimi i tij erdhi menjëherë pas planit që numri një i qeverisë dha, që nga tetori deri në mars të mos lejojë të dielave makinat për të qarkulluar.

Pas kësaj aktori thotë se ai mund të jetë çfarë të dojë, por ai dhe qytetarët nuk janë dele.

Postimi i plotë

Unë nuk pranoj t’i bindem urdhrave të një njeriu që më shkel të drejtat e mia duke më mohuar lirinë time në emër të surrealizmit të tij. Ti mund të jesh çfarë të duash por unë dhe qytetarët e këtij vendi nuk jemi dele”, ka shkruar aktori i njohur.

 

 

b.gj/fjala.al

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV