test

Napoli i shtohet listës së klubeve që dëshirojnë Milot Rashicën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Burime pranë futbollistit konfirmojnë për RTSH Sport interesimin e klubit italian. Napoli i është shtuar listës së ekipeve që kërkojnë të marrin në merkaton e verës futbollistin e përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica. E përditshmja sportive italiane “Corriere dello Sport – Stadio” ka shkruar se Napoli tashmë e ka kontaktuar me skuadrën e Verder Bremenit, për të kërkuar informacion për futbollistin dhe mundësinë e ofertës për të.

Një interesim të tillë e kanë konfirmuar për RTSH Sport burime pranë 23-vjeçarit, të cilat kanë sqaruar se, përkundër raportimeve të mediave italiane, Rashica nuk i ka kthyer ende një përgjigje, pasi ende po shqyrtohen të gjitha ofertat që kanë ardhur në drejtim të tij. Klubi i Bundesligës i kërkon 38 milionë euro për ish-futbollistin e Vushtrrisë dhe Viteses së Arnehmit, por Napoli shpreson ta sjellë Rashicën në “San Paolo” për 20 milionë euro.

Përveç Napolit, Rashica kërkohet edhe nga Lacio në Itali, nga Lajpcigu dhe Borusia e Dortmundit në Gjermani dhe nga Liverpuli, Aston Vila dhe Vulverhempton Uondërërs në Angli. Futbollisti nga Kosova ka pasur dy sezone të suksesshme në planin personal me Verder Bremeni, me të cilën ka një kontratë deri në vitin 2022. Ai ka shënuar edhe 10 gola këtë sezon me skuadrën gjermane./Fjala.al/

Të fundit

Çmimi letrat Kadare 2024, shkrimtari i ri Dionis Prifti shpallet fitues me shumicë votash

Dionis Prifti shpallet fitues i edicionit të dhjetë të Çmimit letrar KADARE 2024, me romanin “Dy javë nën balonë” Në...

Iu gjetën 19 doza kokainë dhe 2 mijë € cash, arrestohet në Milano reperi shqiptar 

Një reper shqiptar i njohur me emrin Daxter, është arrestuar nga policia italiane në Milano, pasi shpërndante kokainë. Sipas mediave italiane, pasditen e 20 qershorit,...

Veliaj me socialistët: I shohim njerëzit në sy për punët e bëra dhe premtimet e mbajtura

“Fakti që rritemi çdo vit në Laprakë, i dedikohet punës së palodhur”. Kjo ishte deklarata e Drejtuesit Politik të PS për Qarkun e Tiranës,...

Ben Affleck më në fund zbulon pse është gjithmonë i trishtuar nëpër foto

Shumë prej fotove të tij janë bërë meme për shkak të portretit të trishtë që shpesh Ben Affleck shfaq në foto të shkrepura nga...

Fier/ Paradë mjetesh bujqësore, festë për grurin në Pojan

E bërë tashmë traditë, është festuar në fshatin Pojan të Fierit, “Festa e Grurit”.  Aktiviteti i cili përkon edhe me korrjen e grurit nga...

Lajme të tjera

Web TV