E ka mendjen te merkato… Milot Rashica vuan formë të dobët në 2020

Rashica ende nuk e ka gjetur rrjetën në vitin 2020, dhe ka kontribuar në vetëm dy gola të Werder në 14 paraqitjet e fundit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Për të janë gati të vendosin baste 40 milionë Euro vetëm për ta patur në skuadër, për të janë gati të shkelin edhe rregullat e klubit vetëm që të mos privohen nga një talent që mund të bëjë diferencën. Por edhe pse ka pas vetes gjysmën e klubeve europiane, 2020 i Rashicës nuk ka qenë në lartësinë e pritshmërive.

Milot Rashica po përjeton periudhën më të dobët që kur ka veshur fanelën e Werder Bremen, që prej kalimit në Bundesligë nga Vitesse në janar të vitit 2018. Anësori kosovar, ish mesfushori i kombëtares shqiptare të futbollit që tani po shkëlqen em Dardanët, nuk ka shënuar një gol prej 14 ndeshjesh në Bundesliga.

Rashica ende nuk e ka gjetur rrjetën në vitin 2020, dhe ka kontribuar në vetëm dy gola të Werder në 14 paraqitjet e fundit, duke asistuar në barazimin 2:2 me Hertha dhe në fitoren 1:0 kundër Schalke. Mbeten për tu parë sesi do të paraqitet ndaj Wolfsburg, Paderborn, Bayern Munich, Mainz dhe Koln. por nëse rashica nuk bëhet protagonist, Liverpool ndoshta do rishikojë vendimin për të ofruar 38 milionë Euro, për një lojtar që mund të venitet shpejt si rasti i Xherdan Shaqirit.

Të fundit

Eventi madhështor sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve këtë të dielë

Pas tre eventeve të mëparshme shumë të suksesshme, ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event i...

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e sotme. Mësohet se disa pllaka janë...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Lajme të tjera

Web TV