“Këtë vit pi të gjithë birrën vetë”! Kimmich s’e pëlqen festën pa tifozë

"Unë nuk mund ta imagjinoj tani sesi do jetë festa për titullin por është e çuditshme" tha Kimmich

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Talenti i Bayern Munich, Joshua Kimmich është kthyer në një nga futbollistë kryesorë në armatën bavareze që synon rikonfirmimin në fron. por lojtari i kombëtares gjermane, tregon se një festë pa tifozët në rast të titullit, do të jetë e çuditshme.

Skenat janë bërë po aq traditë sa prezantimi i një trofeu. Në ndeshjen e fundit në shtëpi të sezonit, lojtarët e Bayern Munich, gjithmonë nëse do ruajnë kryesimin, mblidhen para mbështetësve të tyre dhe argëtohen me një “lumë” birre dhe gota të mëdha që fluturojnë në ajër.

Është një festë trazuese, e gjallë dhe e zhurmshme që bëhetvirale dhe transmeton festën e futbollit në Gjermani. Por këtë vit nuk ka festë për shkak të pandemisë.

“Këtë vit duhet të pimë të gjithë birrën vetë ne lojtarët!” Joshua Kimmich qesh, në një përpjekje për të gjetur një zgjidhje. Mesfushori i shquar që është bërë një emblemë e re e klubit, mund të gjejë pak humor në të gjithë këtë situatë emergjence nga coronavirus, por pika e kësaj bisede është serioze. Rifillimi i futbollit është i mirëpritur edhe pse askush nuk e njeh si duhet, një lojë pa tifozët.

“Unë nuk mund ta imagjinoj tani sesi do jetë festa për titullin por është e çuditshme  nëse fiton një ndeshje në Allianz Arena dhe më pas nuk je në tribunën jugore me tifozët. Sigurisht që është më mirë ta fitojmë Meisterschale me fansat, por tani nuk kemi zgjedhjen në dorë ‘ tha Kimmich.

Të fundit

Makinat e braktisura do zhvendosen në Farkë/ Veliaj: Zona e lirë sjell 5-7 mijë punësime

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në mbledhjen e Këshillit Bashkiak, ku do të miratohen projektvendime me karakter...

Projektligji për komunikimet elektronike/ Balluku: Risi aksesi ndaj shërbimeve digjitale

Këtë të enjte po diskutohet në kuvend projektligji për komunikimet elektronike. Gjatë fjalës së saj, Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka deklaruar...

“E kryem për miqësi”/ Dëshmia e plotë e Aliajt: Pasi planifikuam rrahjen, ndoqëm avokatin

Është zbardhur dëshmia e plotë e 32-vjeçarit Dorian Alia, një prej autorëve të dhunës barbare ndaj avokatit Sokol Mëngjesi, teksa është i vetmi që...

Luhatje të euros në treg, blerjet e bankave dhe importuesve mposhtin fluksin e turistëve

Grafikët e këtyre ditëve të fundit në kursin e këmbimit të monedhës europiane dhe asaj shqiptare tregojnë një forcim të përkohshëm të së parë...

Do zgjasë mrekullia e Rinasit?

Nga Fatos Çoçoli Në qershor 2018, Rinasi klasifikohej ndër aeroportet më të shtrenjtë të Evropës. Sot është aeroporti me biletat më të lira në botë Në...

Lajme të tjera

Web TV