Kanë paralajmëruar bojkot, opozita parlamentare në takim me Yuri Kim

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pasi u arrit marrëveshja për Reformën Zgjedhore midis tre partive politike, PS-PD-LSI, tani janë deputetët e opozitës parlamentare që duhen bindur për ta votuar këtë reformë në Parlament.

Në orën 10:00, deputetët do të priten në takim nga ambasadorja amerikane, Yuri Kim, e cila ka luajtur një rol aktiv në arritjen e marrëveshjes përfundimare.

Pak ditë më parë, deputetët e opozitës parlamentare iu drejtuan me një letër ambasadores Kim ku shprehnin zhgënjimin për lënien jashtë të diskutimeve të kërkesave të tyre për Reformën Zgjedhore. Ata kanë paralajmëruar se nuk do të përdoren për të votuar çfarëdo marrëveshje që t’u vihet përpara./Fjala.al

s.k

Të fundit

Projektligji për komunikimet elektronike/ Balluku: Risi aksesi ndaj shërbimeve digjitale

Këtë të enjte po diskutohet në kuvend projektligji për komunikimet elektronike. Gjatë fjalës së saj, Ministrja e Infrastrukturës dhe...

“E kryem për miqësi”/ Dëshmia e plotë e Aliajt: Pasi planifikuam rrahjen, ndoqëm avokatin

Është zbardhur dëshmia e plotë e 32-vjeçarit Dorian Alia, një prej autorëve të dhunës barbare ndaj avokatit Sokol Mëngjesi, teksa është i vetmi që...

Luhatje të euros në treg, blerjet e bankave dhe importuesve mposhtin fluksin e turistëve

Grafikët e këtyre ditëve të fundit në kursin e këmbimit të monedhës europiane dhe asaj shqiptare tregojnë një forcim të përkohshëm të së parë...

Do zgjasë mrekullia e Rinasit?

Nga Fatos Çoçoli Në qershor 2018, Rinasi klasifikohej ndër aeroportet më të shtrenjtë të Evropës. Sot është aeroporti me biletat më të lira në botë Në...

Policët 100 euro/dita, më 2 qershor Italia merr në dorëzim kampin e Shëngjinit

Punimet në qendrën pritëse të emigrantëve në Shëngjin nga pala italiane kanë ecur me shpejtësi dhe kanë përfunduar, ndërsa në Gjadër janë drejt fundit...

Lajme të tjera

Web TV