Sërish mbledhje e Këshillit Politik, ja çfarë do të diskutohet

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Këshilli Politik do të mblidhet sërish. Mbledhja është përcaktuar për në orën 18:00, në Pallatin e Kongreseve.

Dje u arrit dakordësia për reformën zgjedhore dhe në mbledhjen e sotme do të reflektohen ndryshimet në kodin zgjedhor bazuar në marrëveshjen e arritur midis PS-PD-LSI.

Ndërkohë që në mëngjes ishin deputetët e opozitës parlamentare që zhvilluan një takim me ambasadoren amerikane, Yuri Kim./Fjala.al

s.k

Të fundit

‘Me i pas dy jetë ti kisha dhënë ty’, publikohet kënga e Kombëtares përpara ‘Gjermani 24’

Më shumë se një këngë, himni që do shoqërojë Kombëtaren në finalet e Europainit 2024 është një mesazh i...

Nuk e fitoi dot “BBV3”, rrëfehet si asnjëherë më parë Jul Deda, zbulon gabimin që bëri

Julian Deda ishte këtë të enjte në “Ftesë në 5” ku ka folur “shtruar” për eksperiencën e tij në Big Brother Vip, të cilës...

Kuvendi i hap dritën jeshile ngritjes së komisionit anti-SPAK

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion u miratua në Kuvend në seancën e së enjtes. Komisioni u miratua me 74 vota pro, teksa 12 ishin kundër...

Pse nuk i kemi adresat si e gjithë Evropa…?!

Nga Ben Andoni Identifikimi i adresës sime personale në Tiranë është gati po ai i vjetri me përjashtimin e vetëm, që emri i rrugës ka...

Vota e Diasporës/ Celibashi: Nga pikëpamja teknike është e garantuar

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi ka deklaruar se nga pikëpamja teknike vota e emigrantëve është e garantuar. Në një intervistë televizive, Celibashi është shprehur se...

Lajme të tjera

Web TV