test

Një tjetër rrugë në Tiranë me trotuar të ri

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Bashkia e Tiranës vijon çdo ditë punën për zgjerimin e trotuareve në disa rrugë të qytetit, për të mundësuar kalimin më lehtë të këmbësorëve, të karrocave të fëmijëve dhe personave me aftësi ndryshe.

Rruga “Sulejman Delvina” në kryeqytet tashmë ka një trotuar të ri me të gjithë fasilitetet e nevojshme.

Kujtdo që i ka rënë rruga në këtë segment, duhet të ketë parë se sa i vështirë dhe i rrezikshëm ishte kali i nga njëra anë në tjetrën.

Por tashmë qytetarët e zonës do të kenë̈ një trotuar të ri falë punës së ekipit të terrenit në Bashkinë e Tiranës./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Gara e Splitit në Kroaci/ Piloti shqiptar renditet në vendin e dytë

Piloti Gentjan Shaqiri arriti të marrë vendin e dytë me makinën e tij “Formula 3”, në Split të Kroacisë. Në...

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

Lajme të tjera

Web TV