Bayern formon ekipin e ri, zyrtarizohet marrëveshja me Sane dhe talentin francez

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Leroy Sane mund të quhet tashmë lojtar i Bayern Munich, pas një marrëveshje që konsiderohet e mbyllur.

Mediat gjermane dhe ato angleze kanë zbardhur detajet e kësaj marrëveshjeje, ku theksi vendoset te fakti se kampionët e gjermanisë kanë arritur të marrin sulmuesin për vetëm 49 milionë euro kesh plus 11 të tjera bonuse.

Megjithatë skuadra e Manchester City-t nuk ka hequr dorë përfundimisht nga Sane, duke arritur të mbajë 10% të kartonit, pra ata do të përfitojnë para nga Gjemani edhe nëse Bayern vendos ta shesë atë.

Nga “Sport 1” mësohet se ai do të zbarkojë në Mynih ditën e enjte ose të premten për t’iu nënshtruar testeve mjekësore dhe për të firmosur përfundimisht kontratën e re. Sane pritet të futet menjëherë në dispozicion të bavarezëve, por pa mundur të luajë në Champions League apo në pjesën e mbetur të këtij sezonit

Pasi siguri titullin kampion të Bundesligës, Bayern nisi menjëherë rindërtimin e skuadrës së re, pjesë e së cilës do jetë edhe francezi Tanguy Nianzou Kouassi.

Ndërsa më tej thuhet se është gjetur marrëveshja edhe me Philipe Coutinhi, Ivan Perisic dhe Alvaro Odriozol, të cilët kanë, të cilët do të jenë pjesë e bavarezëve deri në fund të këtij sezoni me vetëm 50% të pagës.ka.ta/Fjala.al/

Të fundit

Njëlloj sikur të mundë miza, elefantin

Nga Artur Ajazi Po të dëgjosh Gazin, Këlliçin, Nokën, apo dhe ndonjë këshilltar të Bashkisë së Tiranës mbrëmjeve në emisionet...

Do përjashtojë Kryemadhin nga partia?/ Meta: Kemi vuajtur pasojat e nepotizmit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, deklaroi mbrëmjen e djeshme se do të lufojë nepotizmin në parti, duke ngritur aludimet se do të...

Ndryshimet klimatike po kontribuojnë në një rritje të goditjeve në tru

Ndryshimi i shpejtë i kushteve të motit, si dhe çekuilibri i temperaturave globale, për shkak të ndryshimeve klimatike, kanë një ndikim të rëndësishëm në...

Pse Berisha nuk u fut në grupin e PD? Kuvendi i përgjigjet Gazment Bardhit

Kërkesa për rikthimin e Sali Berishës në grupin parlamentar të Partisë Demokratike trazoi jo pak ujërat në politikën në fund të javës së shkuar. Gazment...

Zbulohet lëvizja e radhës e socialistëve

Pasditen e së martës, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Blendi Klosi, do të mbledhë drejtuesit politikë të qarqeve në kuadër të procesit të...

Lajme të tjera

Web TV