Inter argëtohet ndaj Brescia, 6 gola dhe spektakël për zikaltërit

113 563 lexime

77,495FansaPëlqeje

Rezultoi më e lehtë se parashikimi, ndeshja e Interit kundër Brescia që u mbyll me një rezultat tenistik 6-0 dhe iu përgjigj fitoreve të kreut nga Juve dhe Lazio. Trajneri Conte gjeti një protagonist që e priste për të gjithë sezonin.  Alexis Sanchez rikthehet kur skuadra kishte nevojë me dy asiste dhe një gol, që e shnoi me penalltinq e dhënë nga Lautaro që është goditësi kryesor te 11 metrat, sinjal i qartë se te zikatërit grupi funksionon.

Sanchez nuk shënonte që nga fundi i Shtatorit në transfertën kundër Sampdoria, por u bë protagonist në festivalin e golave të Inteit në San Siro. Young zhbllokoi garën me një “volée” fantastike nga qendra e zonës dhe më pas erdhi penalltia e Sanchez. 3-0 erdhi në mbyllje të pjesës së parë me D’Ambrosio në shtyllën e dytë. Më pas Gagliardini, Eriksen dhe Candreva kompletuan festën.

Të fundit

VIDEO/Kapja e rreth 4 ton dro*ge në doganën e Bllatës, policia jep detajet

Policia ka dhënë detajet e kapjes së një sasie të konsiderueshme lënde narkotike në pikën kufitare të Bllatës në...

Donald Trump sërish në revistën TIME, ja çfarë tregon karikatura

Për kopertinën e numrit të 17 gushtit 2020 të revistës TIME, karikaturisti Tim O'Brien vendosi që të vendosë ‘problemet’ me të cilat po përballet...

Horoskopi i datës 7 gusht 2020

Ky është horoskopi për ditën e premte 7 gusht 2020 Dashi Bëni kujdes nëse jeni në një lidhje, pasi partneri/ja, mund të mos i ketë idetë...

Pediatrja: Nënat me Covid mund të ushqejnë fëmijët me gji, virusi nuk trasmetohet

Mjekja pediatre Mirela Dibra deklaron se ushqyerja me gji është e pazëvëndësueshme për sa i përket shëndetit të fëmijëve. Sipas saj një fëmijë që...

E frikshme!/ Në Gjermani një në çdo pesë pacientë me Covid-19 vdes

Rreth një e pesta e pacientëve të shtruar me Covid-19 në spitalet gjermane nga fundi i shkurtit deri në mes të prillit kanë vdekur....

Lajme të tjera

Web TV