Fotoja që po bën xhiron e botës. Maska në plazh “stampohet” në fytyrë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Maskat janë bërë pjesë e pandashme e përditshmërisë sonë që nga koha e shfaqjes së koronavirusit.

Si një nga mjetet mbrojtëse dhe masë për parandalimin e infektimit nga Covid-19, shumica e njerëzve i përdorin ato për të mbrojtur veten dhe të tjerët.

Tashmë kudo që shkojmë, që nga dalja në rrugë e deri për të kaluar një ditë në plazh për shkak edhe të temperaturave të larta me të cilat po përballemi maskën e mbajmë vënë.

I tillë është edhe rasti i një çifti të cilët teksa kanë vendosur të marrin rreze dielli në plazh kanë mbajtur të vendosur maskat të cilat janë stampuar mirë në fytyrat e tyre.

Pas kësaj çifti i të moshuarve kanë realizuar një fotografi e cila pas publikimit në rrjetet sociale është bërë virale në internet duke bërë xhiron e botës./Bl.Ba/Fjala.al


Të fundit

Milan rikthehet në Champions League, Verona ‘djeg’ Napolin dhe shpëton Juven (Rezultatet)

Teksa lufta për titull dhe ajo për mbijetesë ishte mbyllur, në javën e fundit ishte në lojës Champions League,...

Tronditet Shijaku, shpërthim me lëndë plasëse pranë banesës së 36-vjeçarit

Një shpërthim me lëndë plasëse ka ndodhur mbrëmjen e sotem në Shijak. Mësohet se shpërthimi ka ndodhur pranë banesës së 36 vjeçarit O.V, por fatmirësisht...

Ky ishull në Greqi ju jep shtëpi, tokë dhe 500 euro në muaj për të jetuar atje

Nëse keni ëndërruar gjithmonë të largoheni nga shtëpia dhe të jetoni në një parajsë tokësore, atëherë ka ardhur shansi juaj: një ishull idilik grek...

1 mln injektime deri në qershor/ Mbi 4 mijë vaksinime sot, më shumë se 716 mijë nga fillimi i fushatës

Ka shkuar në më shumë se 717 mijë numri i vaksinimeve të kryera në vend kundër pandemisë së koronavirusit. Nga fillimi i fushatës “Shqipëria buzëqesh”...

Fituesi i Eurovizion thith kokainë live gjatë spektaklit? Publikohet videoja që po bën xhiron e rrjetit

Një video e çuditshme po qarkullon në rrjet dhe bëhet fjalë pikërisht për artistin kryesor të gruopit italian që u shpallën fitues në Eurovizion...

Lajme të tjera

Web TV