Infektohet me virus kreu i Partisë Demokratike në Roskovec

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryetari i degës së Partisë Demokratike në qytetin e Roskovecit, Gëzim Caushi, ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Lajmin për infektimin e Caushit e ka bërë të ditur vetë Ministria e Shëndetësisë.

Demokrati dyshohet se është infektuar në Tiranë. Ndërkohë, mësohet se ai prej 10 ditësh ishte me temperaturë të lartë dhe me kollë.

Pasi iu nënshtrua testiti para dy ditësh, sot në mëngjes i erdhi përgjigja, e cila rezultoi pozitive. Aktualisht ai ndodhet i izoluar në banesë, ndërsa gjendja e tij paraqitet e stabilizuar.

 

Bo.Ba/fjala.al

Të fundit

VIDEO/ Flamuri i PD-së “hyn” me dron në shtëpinë e BBV, mesazh për Luizin

Luiz Ejlli, i konsideruar si ‘luani’ i këtij edicioni të Big Brother VIP, siç duket do të jetë edhe...

VIDEO / Plas sherri mes vajzave në emision: Kujdes me mu se t’i thej gishtat!

Gisela dhe Briki janë dy nga konkurrentet në emisionin “Përputhen”, ku djem dhe vajza mblidhen për të gjetur shpirtin binjak. Megjithatë, jo gjithmonë dashuria triumfon,...

“Plani i fshehtë për arrestimin e Dakos”/ Ish-drejtuesi i policisë tregon skemën

Ish-drejtuesi i policisë Arben Hajdarrmataj tha në emisionin Now në Euronews Albania se në kohën kur Fatmir Xhafaj ishte ministër i Brendshëm ishte përgatitur...

Para pak muajsh mundi kancerin/ Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur aktorja meksikane

Rebecca Jones, aktorja e njohur meksikane, ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare herët në mëngjesin e sotëm. E njohur për rolin e saj si antagoniste në...

Shkolla e Policisë “përjashton” ekselentët/ S’lejohen ata mbi 30 vjeç apo që mbajnë syze

Në muajin shkurt 2023, Policia e Shtetit, njoftoi se janë hapur 300 vende vakante për punonjës policie. Kandidatët duhet të paraqiteshin deri më 15...

Lajme të tjera

Web TV