Ndeshja Brescia-Roma, shkëlqen futbollisti shqiptar Emanuele Ndoj

113 563 lexime

77,497FansaPëlqeje

Skuadra e Bresci-s është duke luajtur me Romën për javën e 32-të të Serisë A dhe në sy ka rënë performanca shumë e mirë e Emanuele Ndoj-it.

Mesfushori me origjinë shqiptare i skuadrës së Brescia-s është titullar në  këtë takim.

Aktualisht ndeshja është në barazimin 0-0, ndërsa loja e 23-vjeçarit ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve.

Ndonëse skuadra e shqiptarit renditet e parafundit në Serinë A dhe do të bjerë nga elita e futbollit italian, Ndoj ka kaluar një sezon të mirë.

Më parë ai ka luajtur edhe për Romën që sot e ka kundërshtare si dhe për ekipin e Padovës.

Emanuele ka qenë edhe pjesë e rëndësishme e grupmoshave të Kombëtares, ndërsa në të ardhmen pritet edhe grumbullimi me përfaqësuesen kryesore.ka.ta/Fjala.al/

Të fundit

Pacienti vdiq nga virusi, infermieri shqiptar i vjedh kartën e bankomatit e i boshatis llogarinë

Një infermier shqiptar është kapur në flagrancë në Itali gjatë vjedhjes së një pacienti që kishte vdekur nga koronavirusi. Sipas...

E rëndë në Pogradec, 44-vjeçari vret me thikë të ëmën

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Pogradec. Një person me probleme mendore ka vrarë me thikë të ëmën. "Shtetasi O. Ç.,...

75 vjet nga bombat në Hiroshima dhe Nagasaki, ja çfarë shkruan studiuesja Albana Lifschin

Sot bëhen 75 vjet që kur Shtetet e Bashkuara të Amerikës hodhën bomba atomike në qytetet japoneze Hiroshima dhe Nagasaki më 6 dhe 9...

Kujtim Majaci, kosovari që u bë ikona e futbollit fierak

Gazetari sportive Adriatik Riza Dosti ka kujtuar një prej legjendave të futbollit shqiptar, Kujtim Majacin. Përmes një komenti në rrjetin social “Facebook”, Dosti deklaron se...

FOTO/Një zjarr masiv përfshin një fasoneri në Skrapar

Një zjarr masiv ka përfshirë një fasoneri pasditen e sotme në Skrapar. Fatmirësisht të gjithë punonjësit kanë arritur të dalin jashtë dhe nuk raportohet për...

Lajme të tjera

Web TV