VIDEO/ Donald Trump shfaqet për herë të parë me maskë që nga fillimi i pandemisë

113 563 lexime

77,487FansaPëlqeje

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump është shfaqur për herë të parë në publik që nga fillimi i pandemisë me maskë në fytyrë.

Trump kishte vendosur një maskë ngjyrë blu të errët me një vulë me ngjyrë ari të presidencës në një fund, gjatë vizitës për në spitalin ushtarak Walter Reed në Uashington,  ku ai është takuar me ushtarë të plagosur dhe personelin shëndetësor.

Presidenti Trump tha për mediat se kurrë nuk ka qenë kundër tyre.

“Nuk kam qenë kurrë kundër vendosjes së maskës, por mendoj se kanë vendin dhe kohën e duhur kur duhen përdorur. Mendoj se kur je në një spital dhe kur duhet t’u flasësh shumë njerëzve, të cilët sapo mund të kenë dalë nga salla e operacionit, është mirë të mbahet maska”, tha Presidenti amerikan.

Kur Qendra Amerikane për Parandalimin e Sëmundjeve nisi të rekomandonte njerëzit në prill për mbajtjen e maskave në publik për ndalimin e përhapjes së Covid-19, Trump u tha gazetarëve se vetë nuk do ta ndiqte këtë këshillë.

“Nuk mendoj se do të mbaj maskë. Të takosh me maskë presidentë, kryeministra, diktatorë, mbretër dhe mbretëresha, nuk më duket normale”, deklaronte Trump.

/En.Br./Fjala.al

Të fundit

Marrëveshja e Ohrit, bisedimet për paqe pas konfliktit me UÇK-në

Konflikti vazhdoi në pjesën më të madhe të vitit 2001, ndërsa përfundoi me nënshkrimin e Marrëveshjes kornizë të Ohrit...

Një e dashur e re për Berlusconin/ A është kjo një hakmarrje?

Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi është fotografuar me të dashurën 53 vite më të re, në një përpjekje, sipas mediave italiane, për të mos mbetur...

Vdes koloneli i Ministrisë së Mbrojtjes

Zëvendësministri i mbrojtjes Petro Koçi ka bërë një mesazh lamtumire për Komandantin i Qendres së Bashkuar Opracionale, Neshet Shena. Përmes një komenti në Facebook, Koçi...

50 fakte nga jeta e Ali Pashë Tepelenës

Nga Roland Qafoku 1- Nga hajdut rrugësh u bë inspektor rrugësh. Nga djali i një pashai të vogël në Tepelenë, arriti ta shtrinte pushtetin e tij...

“Jo i vlerësuar sa duhet”, Margariti: Pa Çabejn albanologjia shqiptare do të ishte e gjymtuar

Plot 40 vjet më parë u shua një nga mendjet më të ndritura shqiptare, një intelektual i klasit të parë, një albanolog i shkëlqyer...

Lajme të tjera

Web TV