“Turp t’ju vijë”! Tom Hanks për ata që nuk vënë maska

113 563 lexime

77,495FansaPëlqeje

Ai ishte një ndër emrat e parë që ishte testuar pozitiv me koronavirus.

Tom Hanks ka thënë pak fjalë për ata që refuzojnë të vënë maska, apo të mos e praktikojnë distancën sociale, si dy masa që parandalojnë shpërndarjen e COVID-19.

“Janë vetëm tri gjëra që duhet t’i bëni çdo ditë që të nesërmen të zgjoheni të shëndoshë: të vini maskë, të mbani distancë sociale dhe të lani duart”, ka thënë aktori i kategorisë “A” në Hollywood për revistën “People”.

“Këto gjëra janë aq të thjeshta, aq të lehta, nëse dikush e ka të vështirë t’i praktikojë këto tri gjëra të thjeshta – unë mund t’ju them ‘turp t’ju vijë”.

Hanks, 63-vjeçar tanimë, ishte duke folur virtualisht për shtypin, pas një turneu për filmin “Greyhound”.

Ai dhe gruaja e tij, Rita Wilson, e kishin kontraktuar virusin gjatë kohës që ishin në Australi, ku Hanks po xhironte filmin biografik për Elvis Presley, nga Baz Lurhmann.

Çifti ishte hospitalizuar për disa ditë dhe mandej ishte karantinuar për t’u shëruar më vonë nga koronavirusi.

la.mi/Fjala.al

Të fundit

“Kjo nuk më bën më pak femër”, Rozana Radi revoltohet pas kritikave për kilet e tepërta

Rozana Radi, gjatë ditëve të pushimeve, ndoshta edhe nga qëndrimi në karantinë, pranon se ka shtuar disa kilogramë. Por...

Fund tragjik/85-vjeçarja var veten në pemë

Një 85 vjeçare nga Selenica ka varur veten në një pemë mesnatën e kësaj të premteje. Lajmi është bërë i ditur nga policia me...

Nga Leonard Veizi/ Billi Gates, ky “nostradamus” i ri

Nostroadamusi i ri është shfaqur në horizont. Ai vazhdimisht po flet për kataklizmat që do t’i ndodhin botës. Dhe tanimë nuk ka nevojë të...

Fluksi i Kosovarëve/Pipero flet nëse duhet kufizuar ardhja e tyre në Shqipëri

Me çeljen e sezonit turistik mijëra shqiptarë të Kosovës u dyndën në bregdet, sikur çdo vit. Edhe pse rreziku i përhapjes së koronavirusit mbetet teje i...

Tiranë/I dehur me makinë hipën në trotuarë, përplas 4 persona

Arrestohet në flagrancë i shtetasi me iniciale A.L., 49 vjeç, banues në Tiranë, pasi në gjendje të dehur duke drejtuar mjetin  ka humbur  kontrollin ...

Lajme të tjera

Web TV