Futbollisti më i mirë i La Liga-s, Benzema ia kalon Ramosit dhe Messit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Karim Benzema është zgjedhur si lojtari më i mirë i La Ligas për sezonin 2019-2020.

Ai ia ka kaluar emrat më të mëdhenj që luajnë në kampionatit spanjoll, siç janë Lionel Messi e Sergio Ramos.

Në një sondazh të realizuar nga mediat spanjolle francezi siguroi 36% të votave në këtë garë. Ai kontribuo në titullin e 34-t kampion të Spanjës duke shënuar 21 gola dhe duke dhënë 8 asiste.

Puna e Benzemas është  cilësuar si më e çmuar dhe më e rëndësishme se 25 golat dhe 21 asistet e Lionel Messit me Barcelonën, që u rendit i dyti.

Ndërsa kapiteni i Real Madrid Sergio Ramos është renditur i treti me 14% të votave.

Duke pasur parasysh ecurinë e  Messit në futbollin spanjoll në dekadën e fundit, pozicionimi i yllit argjentinas ka ngjallur çudi pas përfundimit të këtij sezoni.ka.ta/Fjala.al/


Të fundit

Policia jep detaje për vrasjen e Delon Troqes: Humbi jetën në spital, dyshohet se autorët…

Një 38-vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri të premten në darkë në lagjen “Pavarësia” të qytetit të Vlorës. Burimet nga...

“Një snajperist duke qëlluar”/ Video që bëri bujë rinis hetimet për krime lufte në Sarajevë

Prokurorët për krime lufte në Bosnje-Hercegovinë, kanë nisur hetime pas publikimit të një videoje, në të cilën supozohet se një snajperist shihet duke gjuajtur...

U ekzekutua me 15 plumba, familjarët e Delon Troqes dhunojnë me grushte mjekun e Reanimacionit

Pas ekzekutimit me 15 plumba të 38-vjeçarit Delon Troqe mbrëmjen e sotme në Vlorë, familjarët e tij kanë dhunuar një mjek reanimacioni. Viktima u dërgua...

“Do të na bëjnë presion për çështjen e Kosovës”, flasin mediat serbe: Vuçiç i frikësuar për takimin me Kurtin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka shprehur frikën se në periudhën e ardhshme do të ketë presione të ndryshme politike për çështjen e Kosovës. Siç...

“Jam zhveshur për Mozzik-un”, Loredana habit me deklaratën

Çifti i njohur i reperëve, Loredana Zefi dhe Mozzik, janë në prag të publikimit të albumit të tyre më të ri. Të gjithë kishim menduar...

Lajme të tjera

Web TV