Keidi Bare do ndryshojë ekip, ja ku mund të shkojë

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Keidi Bare ka kaluar një sezon të mirë me skuadrën e Malagas në Spanjë.

Në Spanjë tashmë ka përfunduar sezoni dhe skuadrat janë gati për merkato.

Dy klubet që po mendojnë të bëjnë ndryshime të thella në skuadër janë Malaga dhe Espanyol.

Këta të fundit janë të interesuar për mesfushorin e kombëtares kuqezi, Keidi Bares raportojnë mediat spanjolle.

Espanyol-i që ka rënë në Ligën e dytë pas 26 vitesh në La Liga, ka shfaqur interes të fortë për shqiptarin.

Megjithatë duket se Malaga ka refuzuar ofertën e parë, e cila ishte më pak se dy milionë euro.

Bare është momentalisht lojtar i Malagës dhe nga këta të fundit konsiderohet si një nga emrat që mund të sjellë të ardhura të konsiderueshme.

Palët në fjalë do të kenë bisedime të shumta në ditët e ardhshme për të gjetur gjuhën e përbashkët për transferimin e Bares te Espanyol.ka.ta/Fjala.al/

Të fundit

Lezhë/ Goditi policin me grusht, problemet shëndetësore i japin lirinë avokatit

Avokati Gjergj Neli, i cili u arrestua pasditen e së martës nga Policia e Lezhës për kundërshtim dhe dhunë...

Agron Llakaj fiton betejën me Covid, mesazhi i aktorit nuk duhet humbur

Infektimit të Covid-19 nuk i ka shpëtuar as aktori Agron Llakaj, i cili, së bashku me bashkëshorten, ka luftuar për disa javë me virusin...

Ndryshimet Kushtetuese për Kodin Zgjedhor, mblidhet sot Kuvendi

Pavarësisht thirrjeve të ndërkombëtarëve dhe apelit të presidentit Ilir Meta për të mos i votuar ndryshimet kushtetuese pa ardhur opinioni i Komisionit të Venecias,...

Infektohet me Covid-19 Belinda Balluku

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka rezultuar pozitive me Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Infrastrukturës e cila shkruan...

Dashamir Shehi, kryetar i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, i ftuar sot në “HARD TALK NGA ROLAND QAFOKU”

Dashamir Shehi do jetë i ftuar sot në orën 18:30 në emisionin “HARD TALK NGA ROLAND QAFOKU” në FJALA TV. Kryetar i Lëvizjes për Zhvillim...

Lajme të tjera

Web TV