Mesazhi i fortë i Thaçit: Krenar për bashkëluftëtarët e mi

113 563 lexime

77,342FansaPëlqeje

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, është shprehur mirënjohës dhe nostalgjik në një postim në ‘Facebook’.

Thaçi ka zgjedhur të shpërndajë një foto të tij mes uniformave ushtarake me ‘bashkëluftëtarët’ siç i quan ai të cilët kontribuan në thyerjen e kufirit shqiptaro-shqiptar.

Ai shprehet krenar për luftën e përbashkët që kanë bërë dhe ndër të tjera ka falenderuar vullnetarët e diasporës të cilët me batalionin shqiptaro-amerikan kanë ndihmuar në procesin e pavarsisë së Kosovës. /Ra.My.Fjala.al/

Të fundit

Nëse kjo shenjë ju del në telefon, atëherë dikush po dëgjon bisedat tuaja

Nëse jeni përdorues iPhone dhe vëreni një pikë të vogël portokalli që shfaqet në pjesën e sipërme të ekranit,...

Rikthimi i tifozëve në stadiume/ Ministri italian i Sporteve zbulon risinë

Tifozët janë esenca e futbollit dhe ata po i mungojnë këtij sporti aq shumë sa i mungon uji shkretëtirës. Edhe pse Covid-19 vazhdon të...

Klaudia Pepa “i vë flakën” rrjeteve sociale, pozon e zhveshur në vaskë (FOTO)

Balerina e njohur shqiptare, Klaudia Pepa, ka pozuar e zhveshur. Në llogarinë e saj në Instagram me ndjekësit e ka ndarë një foto në të...

Kërkesat e Ligës, Meta: Krizë në të gjitha sektoret, qeveria të angazhohet për t’i rikthyer frymëmarrjen futbollit

Presidenti Meta përmes një statusi në facebook ka reaguar në lidhje me kërkesat e Ligës së Futbollit. Meta shtë shprehur se ka një krizë...

Habit Sharon Stone: De Niro është aktori që puth më mirë

Aktorja me famë botërore, Sharon Stone, ka treguar se në karrierën e saj 40-vjeçare, Robert De Niro ka qenë aktori që ka puthur...

Lajme të tjera

Web TV