Bayern pranon largimin e Thiagos, ja çmimi që i ka vendosur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Bayern Munich do të lërë të lirë Thiago Alcantarën në këmbim të 30 milionë euro. Sport Bild raporton se Thiago, i cili erdhi te Bayern në 2013 i kërkuar nga Pep Guardiola, ka kontratë deri në vitin 2021 dhe negociatat për një rinovim të mundshëm janë ndërprerë.

Kjo hap mundësitë për largimin e mesfushorit, në ligat e tjera më të fuqishme. Lojtarika kaluar pjesën më të madhe të karrierës së tij profesionale me ekipin gjerman, kështu që ai mund të ketë nevojë për një ndryshim të peizazhit.

Presidenti i Bordit të Drejtorëve, Karlheinz Rummenigge, kohët e fundit u shpreh se gjithçka tregoi se Thiago dëshironte të ndërmerrte një sfidë në një klub tjetër përveç Bayern.

Shitja e mundshme e Thiagos dhe lojtarëve të tjerë, rinovimi i të cilëve është në dyshim, siç është David Alaba dhe Corentin Tolisso, varet nëse Bayern do të sigurojë lojtarët që do për sezonin e ardhshëm si për shembull të marrë Leroy Sanen, nga Manchester City.ka.ta/Fjala.al/

Të fundit

Dumani hedh poshtë deklaratat e Ilir Metës: S’e kam njohur kurrë McGonigal!

Kreu i SPAK reagon lidhur me akuzat e forta nga ish presidenti Ilir Meta dje në një studio televizive. Unë nuk e...

“Bypass-i” i Radhimës, gati në qershor/ Lehtëson ndjeshëm trafikun në sezonin turistik

Në prag të sezonit turistik ByPass i Radhimës do të hapet për qarkullimin e mjeteve. Ky investim është pjesë e rrugës Vlorë-Orikum, dhe ka një...

“Romeo nuk shkon në finale”/ Gazetari e thotë troç: Heidi është lojtare më e fortë

Ronaldo Sharka, ish-banor i ‘Big Brother VIP Albania’ ka bërë një analizë të lojës së deritanishme. Teksa ishte i ftuar mëngjesin e sotëm në...

Kujdes! Nesër reshje intensive në të gjithë vendin! Mund të ketë vërshime të lumenjve

Parashikimi nga ekspertët e Instituti i Gjeoshkencave tregon se gjatë ditës së nesërme, datë 17.04.2024 parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët...

Ilir Meta prezanton ekipin e tij në Partinë e Lirisë

Ish-presidenti Ilir Meta, pasi shkarkoi Endrit Braillmarin, nga dy postet që mbante në Partinë e Lirisë, ka prezantuar ekipin e ri të punës. Ditën e...

Lajme të tjera

Web TV