Bitcoin drejt thyerjes së rekordit të çmimit/ Kjo është vlera e tij sot në treg

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Vlera e Bitcoinit është rritur në nivelin më të lartë që nga viti 2021 gjersa është në rrugë e sipër të thyerjes së rekordit dyvjeçar.

Çmimi i kriptomonedhës kryesore ka arritur 63968 mijë dollarë për herë të parë që nga nëntori i vitit 2021.

Po mendoni të investoni në kriptovaluta – sa shumë mund të rritet vlera e Bitcoin në vitin 2024?

Bitcoin në këtë formë është rritur me 43 për qind që nga fillimi i vitit me një vlerë aktuale të tregut prej gati 1.3 miliardë dollarë.

Kjo rritje besohet të jetë nxitur nga autorizimi i Komisionit të Letrave me Vlerë dhe Shkëmbimeve të SHBA-së për nisjen e fondeve të tregtuara në shkëmbim që mbajnë kriptomonedhën.

Ndryshe, aksionet e tjera të lidhura me Bitcoin kanë pasur gjithashtu sukses./O.S

Të fundit

Asambleja Parlamentare e NATO-s miraton avancimin e statusit të Kosovës

Asambleja Parlamentare e NATO-s e ka miratuar të hënën rekomandimin për avancim të statusit të Kosovës nga anëtare vëzhguese...

Debatet/ Rama: Nuk do të preket SPAK, opozita: Rezolutë e panevojshme

Kryeministri Edi Rama mbrojti rezolutën antikorrupsion në Parlament dhe qendroi gjatë votimit në seancë. Ai tha se komisioni i posaçëm hetimor nuk do të...

PS pro rezolutës antikorrupsion, opozita “abstenon” me largim

Me 76 vota pro, 2 kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi miratoi dje rezolutën antikorrupsion të propozuar nga qeveria. Çfarë synon rezoluta dhe dyshimet e...

Sot protesta e opozitës para Bashkisë, policia me plan masash: Rrugët që do të bllokohen

Opozita dhe “Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit” mbajnë sot protestën e radhës para Bashkisë së Tiranës. Duke marrë shkas nga tubimi, Policia e Shtetit...

Rama flet hapur për “Financial Times”: Marrëveshja me Italinë për emigrantët, unike!

“Marrëveshja për emigrantët është unike dhe bazohet mbi miqësinë e thellë mes dy vendeve”. Deklarata bëhet nga kryeministri Edi Rama gjatë një interviste për...

Lajme të tjera

Web TV