Maska e detyrusheshme/ Pronari i restorantit francez jep zgjidhjen për klientët që e kundërshtojnë

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Covid-19 përveç frikës dhe panikut ka krijuar edhe situata humori kudo në botë.

Video të cilat bëhen “meme” apo foto që qarkullojnë në rrjet me ndodhi qesharake.
Fotoja e ilustuar më poshtë vjen nga Franca, gazetari i njohur Artan Kristo ka zgjedhur të ndajë me miqtë e tij në ‘Facebook’ një tabelë të vendosur para një restoranti.

 këtë tabelë shkruhet se askush nuk mund të futet në ambientet e restorantit pa maskë pasi është e detyrueshme, ata që janë kundër këtij vendimi mund të telefonojnë presidencën ose kryeministrinë, duke lënë të shënuar edhe numrat e institucioneve.

Kjo foto nga ngjallur humor në rrjetet sociale dhe tek klientët të cilët kishin vendosur të shkonin në restorant. /Ra.My.Fjala.al/

Të fundit

Elbasan/ 16-vjeçari e zë korenti, dërgohet me urgjencë drejt spitalit

Një 16 vjeçar nga fshati Katund i Ri në Njësinë Administrative Bradashesh i Elbasanit pasditen e të dielës ka...

Bilanci i errët/ OBSH: Mbi 564 mijë raste të reja ditore të Covid-19 brenda një dite në botë

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) njoftoi së më shumë se 564 mijë raste të konfirmuara të Coronavirusit u regjistruan brenda 24 orëve të fundit...

Fauci paralajmëron shtim të rasteve me Covid pas festës së ‘Falenderimeve’

ShBA mund të shënojë një rritje të rasteve me koronavirus pas festës së "Falënderimeve". Ky është paralajmërimi i ekspertit të sëmundjeve infektive dr. Fauci. Ditën...

E trishtë/ 60-vjeçari hidhet nga spitali “Shefqet Ndroqi”

Një 60-vjeçar është hedhur nga spitali “Shefqet Ndroqi” dhe për fat të keq ka ndërruar jetë.  “Më datë 30.11.2020, rreth orës 00:30, dyshohet se është...

Rikthimi në PD i Gazmend Oketës/ Ish-Zëvendëskryeministri i ftuar sot në “HARD TALK NGA ROLAND QAFOKU”

Ish-zëvendëskryeminstri dhe ish-ministri i Mbrojtjes Gazmend Oketa do jetë i ftuar sot në orën 18.30 në emisionin “HARD TALK NGA ROLAND QAFOKU” në FJALA...

Lajme të tjera

Web TV