Konventa e Demokratëve në SHBA, Balla ftohet të marrë pjesë në Forumin e Liderëve Ndërkombëtar

113 563 lexime

77,354FansaPëlqeje


Ndërkohë që pandemia e vazhdueshme po sfidon zgjedhjet dhe proceset demokratike globale, Instituti Kombëtar Demokratik (NDI) do të mbajë forumin e saj të parë virtual për pjesëmarrësit ndërkombëtarë.

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla është ftuar të marrë pjesë në këtë Forumin që do të mbahet me datë 17-20 gusht që përkon me javën e Konventës Kombëtarëve të Demokratëve në SHBA.

Përmes një postimi në “Twitter”, Balla deklaron se ftesën për të marrë pjesë në këtë forum e ka marrë nga Instituti Kombëtar Demokratik (NDI).

Sipas Ballës, ky forum do t’u ofrojë pjesëmarrësve ndërkombëtarë një mundësi për të marrë pjesë në diskutime panelesh mbi zgjedhjet presidenciale në SHBA, çështjet e politikës së jashtme dhe të brendshme si dhe temat me interes global.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:
“Faleminderit Ambasadorit Dereck Mutchel, Drejtorit Ekzekutiv të NDI që më ftuat për të marrë pjesë në Forumin Virtual Ndërkombëtar të Liderëve 2020, gjatë javës 17-20 gusht të Konventës Kombëtare Demokratike.

Edhe pse virtual, Forumi i Demokratëve në SHBA do të sigurojë për të gjithë ne pjesëmarrësit ndërkombëtarë një mundësi për të marrë pjesë në diskutime në panele mbi zgjedhjet presidenciale të SHBA, çështjet e politikës së jashtme dhe të brendshme dhe temat me interes global për zgjedhjet“, shkruan Balla.
/Ar.Ha/Fjala.al

Të fundit

Nga Lazarati në Spanjë, policia: Bimë të fshehura midis fushave të misrit

Malet Pirenej në anën spanjolle janë pushtuar nga trafikantët e mëdhenj shqiptarë, për të kultivuar marihuanë në sasi të...

Ministrja e Arsimit përcjell vajzën e madhe për në shkollë, ja këshillat që i jep

Ministrja e re e Arsimit, Evis Kushi ka filluar javën e dytë si Ministre e Arsimit duke përcjellë vajzën e saj të madhe për...

Nga droga në Fushë-Krujë tek transporti i klandestinëve, ja disa prej të arrestuarve gjatë kontrolleve të shtuara (EMRAT)

Për shkak të ngjarjeve të fundit kriminale policia e shtetit ka shtuar kontrollet në të gjithë vendin me 86 pika policore, duke arrestuar 22...

Maliqi: Rilindja ti lërë lojërat me lista gjysëm të mbyllura dhe pa koalicione

Deputetii i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi ka bërë një mesazh të fortë për popullin nëpërmjet një postimi në "Facebook". Maliqi shkruan se PS-ja duhet ti...

“Paqja kërkon sakrifica”, Meta: Liria dhe të drejtat garantohen përmes shtetit ligjor

Presidenti Ilir Meta ka bërë një shkrim për Ditën Ndërkombëtare të Paqes. Duke cituar thënien e Nënë Terezës që "Paqja mund të arrihet edhe...

Lajme të tjera

Web TV