J Balvin po kalon ditë të vështira, ja si po e mposht virusin e frikshëm

113 563 lexime

77,334FansaPëlqeje

Artisti kolumbian J Balvin njoftoi këtë të enjte, gjatë transmetimit të Premios Juventud , se po rikuperohet nga Covid-19, një sëmundje që “e ka goditur shumë rëndë” dhe për të cilën ai dërgoi një mesazh alarmi për ata që dyshojnë të vërtetësia e virusit .

Në një mesazh të regjistruar nga shtëpia e tij në qytetin kolumbian Medellín për të marrë një nga çmimet, artisti tha se ai ka kaluar nëpër “ditë të vështira” dhe “shumë të komplikuara” , ai theksoi se pandemia “nuk është shaka, as nuk është histori mediatike. ”Dhe u bëri thirrje të rinjve që të kujdesen për koronavirusin.

Këngëtari J Balvin në edicionin e 19-të të Latin Gammys në Las Vegas.
Balvini ishte i pranishëm në këtë mënyrë në ceremoni pasi mori çmimin e tij të dytë për rininë e natës. Artisti u njoh për mesazhin e videoklipit për këngën e tij “Rojo”, e cila tregon historinë e dhimbshme të një njeriu që vdes në një aksident automobilistik, i shkaktuar nga dërgimi i një mesazhi me shkrim ndërsa ishte duke shkuar për në spital për të dëshmuar lindjen e tij vajza.

Edicioni 2020 i Premios Juventud është dorëzimi i parë i statujave që do të mbahen personalisht gjatë pandemisë

Rrjeti Univision, i cili organizon dhe transmeton këto çmime, vendosi precedentin me një program hibrid të numrave muzikorë të regjistruar dhe një shfaqje live, përpara vendeve të zbrazëta të teatrit Hard Rock Live, të vendosur në Hotelin Hard Rock Seminole, në qytetin e Hollivudit, rreth 20 kilometra larg Miami.

Me njoftimin e tij, Balvini bashkohet me listën në rritje të artistëve Latino që kanë vuajtur nga COVID-19, e cila përfshin gjithashtu bashkatdhetarin e tij Karol G dhe Prince Royce, Chiquis Rivera dhe Lorenzo Méndez.

Lexo edhe :  U kap me dy pistoleta, Gjykata lë në arrest shtëpie Fjolla Morinën

Gjithashtu, mikpritësit e “Despierta América” Karla Martínez dhe Alan Tacher – përveç bashkëshortes së tij Cristy Bernal-, Antonio Banderas, Camila Sodi dhe shumë më tepër.
Artisti kolumbian drejtoi nominimet Premios Juventud me 12, pasuar nga Karol G me 9.
Ata ndiqen nga Bad Bunny, i cili mbetet më poshtë me 8, Anuel AA me 7 dhe Daddy Yankee dhe Manuel Turizo, me 5 secila.Ndërkohë, Maluma dhe Sebastián Yatra dalin me 4 nominime.

Me.Ra/Fjala.al

Të fundit

Vazhdojnë protestat në Bjellorusi, arrestohen dhjetëra persona

Policia bjelloruse ka arrestuar dhjetëra protestues gjatë marshit të 27 shtatorit në Minsk, të organizuar kundër Alyaksandr Lukashenkës dhe...

Bojkoti/Futbollistët e Superiores: Kërkesat tona janë rruga e shpëtimit

Për bojkotin në Superiore kanë reaguar edhe futbollistët e kësaj Kategorie. Ata shprehen se do të vazhdojnë bojkotin derisa të gjendet një rrugë e...

Ambasada shqiptare në Athinë jep njoftimin e rëndësishëm për emigrantët

Ambasada shqiptare në Athinë lajmëron të gjithë qytetarët se ka ndryshuar procedura e aplikimit dhe marrjes së pasaportave dhe mjeteve të identifikimit. Sipas ambasadës,...

Liga Profesioniste e Futbollit nuk tërhiqet, ja sa do të zgjasë bojkoti

Liga Profesioniste e Futbollit bën me dije se në vijim të vendimit të marrë në mënyrë unanime nga klubet e Kategorisë Superiore bojkoti qëndron...

Video emocionuese/ Shikoni si zhvillohet ora e muzikës në një shkollë të Kumanovës

Mësuesi në videon e mëposhtme është një shembull i patriotizmit për të gjithë shqiptarët kudo në botë. Së bashku me nxënëset e tij, në një...

Lajme të tjera

Web TV