Lajpcig shkon në gjysmëfinalen e Champions-it, fitore e merituar ndaj Atletikos

113 563 lexime

77,366FansaPëlqeje

Gjermanët e Lajpcig shkojnë në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e drejtuar nga trajneri Nagelsman, ka mposhtur Atletikon e Madridit me rezultatin 2-1 në sfidën e zhvilluar në Lisbonë.

Lajpcig kaloi i pari në avantazh në minutën e 51-të me anë të spanjollit Olmo, ndërkohë që skuadra e Simeones barazoi shifrat në minutën e 71 me Zhoao Feliks nga pika e bardhë e penalltisë.

Në momentin më të mirë të bardhekuqve, ishte Adams, që pas një kundërsulmi, i ndihmuar nga devijimi i mbrojtësit të Atletikos, e dërgoi topin në rrjetë, duke i siguruar kualifikimin e artë skuadrës gjermane.

la.mi/Fjala.al

Të fundit

Shpërndanin heroinë në kryeqytet, arrestohen 4 persona

Policia e Tiranës ka arrestuar ditën e sotme në Kombinat 4 persona për trafikim të lëndëve narkotike. Janë vënë...

Kërcënoi se do vetëvritej me kallashnikov në shtëpinë e vjehrrit, policia jep detaje për arrestimin e 31-vjeçarit

Policia ka dhënë detaje në lidhje me arrestimin e Elton Metajt i cili gjatë natës shkoi në shtëpinë e vjehrrit të tj në Zhupan...

Eduart Grishaj surprizon me përzgjedhjen/Tinka Kurti i rikthehet kinematografisë

Regjizori shqiptar Eduart Grishaj ka surprizuar publikun me zgjedhjen e radhës në një prej projekteve të reja filmike që po xhirohet në Theth. Grishaj ka...

I shpallur në kërkim për tentativë vrasjeje, arrestohet 40-vjeçari

Policia ka vënë në pranga një 40-vjeçar me iniciale D.K pasi ka tentuar të vrasë me armë zjarri shtetasin E.Xh pas një konflikti për...

Ngjarjet kriminale të një jave/ 5 viktima dhe 4 të plagosur

Pesë viktima dhe katër të plagosur është bilanci i ngjarjeve kriminale që tronditën vendin këtë javë. Dy atentate mafioze, dy konflikte të çastit, dhe...

Lajme të tjera

Web TV