VIDEO/ Prindërit janë gjithmonë atu kur juve ju duhen më shumë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Fëmijët tuaj po rriten në kushte shumë të ndryshme nga ato në të cilat jeni rritur ju. Mjedisi ku rriten fëmijët ka ndryshuar shumë.

Lojërat fëmijërore nuk janë më ato me të cilat luanit ju, mënyra e të ushqyerit nuk është

më e njëjta, shoqëria me moshatarët ndërtohet ndryshe…

Nga ana tjetër, shkenca dhe teknologjia kanë përparuar dhe ju vëreni se fëmijët

tuaj janë shumë të përfshirë në përdorimin e kësaj të fundit.

Megjithatë as lojërat në ambiente të ndryshme nuk mungojnë ku prindërit shpesh herë edhe i shoqërojnë fëmijët në argëtimet e tyre.

E tillë është kjo video të cilën e gjeni më poshtë, ku fëmijë të ndryshëm në situata të ndryshme gjatë lojërave vënë veten në rrezik, por prindërit që i shoqërojnë kthehen në një super hero për ta.

Nuk ka si të ndodhë ndryshe prindërit janë gjithmonë atu kur juve ju duhen më shumë!

Kjo është dëshmia e dashurisë së madhe për fëmijën./Bl.Ba/Fjala.al

https://www.facebook.com/GazetaZeri/videos/594549584290760/

Të fundit

Doni lëkurë të pastër? Ja si ta përdorni të bardhën e vezës për të trajtuar fytyrën

Një nga gjërat që shumica e njerëzve harrojnë të përfshijnë në rutinën e tyre është kujdesi për lëkurën. Nga dielli...

Haiti, vriten tre persona, mes tyre vajza e një kongresmeni amerikan

Tre misionarë të organizatës amerikane “Misionet në Haiti”, qendra e të cilëve ishin vendosur në Oklahama janë vrarë pasi u zunë pritë nga një...

“Peshkaqenët e borxheve”/ Deralla: Në vitin 2020 Banka e Shqipërisë mori një plan masash

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masat e sigurisë për 9 personat e përfshirë në skandalin e zhvatjes së qytetarëve nëpërmjet te ashtuquajturave...

OBSH: COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë

Pandemia COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë për gati dy vjet, kur u përhap nga viti 2019 dhe 2021, duke zhbërë një dekadë përparim, tha...

Skema e mashtrimit me mikro-kreditë/ “Rasti, më i keq se firmat piramidale”

Disa ditë më parë, Prokuroria e Tiranës ka goditur skemën e zhvatjes së qytetarëve nëpërmjet të ashtuquajtur mikrokredi me interesa të larta, për shlyerjen...

Lajme të tjera

Web TV