Thyen rregullat e Covid-19 duke kaluar natën me një vajzë/ Anglia përjashton dy futbollistët

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dy ditë më parë debutuan me Kombëtaren e Anglisë duke realizuar ëndrrën e fëmijërisë, ndërsa sot duhet të ‘zgjohen’ nga kjo ëndërr dhe të rikthehen në shtëpi.

Bëhet fjalë për Phil Foden dhe Mason Greenwood. Dy të rinjtë janë përjashtuar nga kombëtarja e Anglisë dhe rrezikojnë të dënohen pasi të shtunën në mbrëmje thyen rregullat e COVID-19.

Ata shfaqeshin në një video në snapchat, duke kaluar natën me një vajzë të panjohur.

Ishte trajneri Southgate ai që konfirmoi përjashtimin e dy futbollistëve. Për Foden dhe Grenwood ishte edhe ndeshja debutuese me kombëtaren e ‘Tre luanëve’.

“Fatkeqësisht sot në mëngjes më tërhoqi vëmendjen lajmi se dy çuna kanë thyer rregullat e koronavirusit. Në kemi vendosur që ata të mos kenë kontakte me pjesën tjetër të skuadrës,”- u shpreh Southgate.

Pa.Va/Fjala.al

 

Të fundit

A do të izolohet vendi pas shtimit të rasteve? Skënder Brataj zbulon përse nuk u mblodh Komiteti sot

Skënder Brataj, Kreu i Urgjencës Kombëtare i ftuar në Shqip Show nga Rudina Xhunga, tha se Komiteti Teknik i...

I dolën qoftet djegëse, klienti rreh me grushta shitësin (Video)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në qytetin Afyonkarahisar në Turqi. Një klient ka rrahur me grushta shitësin vetëm për shkak se qoftet ishin...

Çudia e radhës/ Bleu telefonin online, nuk do ta besoni çfarë i erdhi në kuti (Foto)

Një grua ka paguar 1,500 dollarë pasi kishte porositur celularin e fundit iPhone 12, por u shokua kur i erdhi porosia, sepse ishte vetëm...

Covid-19 i merr jetën mësuesit të shkollës 9-vjeçare (Emri+Foto)

Pas lajmit të hidhur për ndarjen nga jeta të drejtorit të shkollës 9-vjeçare në fshatin Karkanjoz të Beratit, një tjetër arsimtar është shuar nga...

U tha se nuk do të vinin, Ministria Shëndetësisë: Pas pak mbërrijnë në Rinas mbi 15 mijë dozat e vaksinës Pfizer

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se 15,210 dozat e vaksinave të kompanisë Pfizer do të mbërrijnë pas pak në Shqipëri. Fillimisht ministria njoftoi se ardhja...

Lajme të tjera

Web TV