Ja sa raste aktive me Covid-19 janë në Kosovë

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Instituti i Shëndetit Publik në Kosovë ka bërë me dije se vijojnë të jenë aktive me koronavirus 2877 raste. Që nga shpërthimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 14.377.

574 të infektuar kanë humbur betejën me koronavirusin në Kosovë. Ndërsa, sipas raportit të IKSHPK-së në 24 orët e fundit janë shëruar 44 persona, ndërsa 76 persona janë konfirmuar pozitivë me koronavirus./re.gu/Fjalaal

Të fundit

Champions rikthehet me ‘show’/ United ‘makth’ i PSG, Barça shkatërron ekipin e Uzunit

Mbrëmja e parë në Champions League për këtë sezon ka rezervuar spektakël dhe gola në sfidat e para të...

Dendias apel Gjermanisë, Italisë dhe Spanjës të ndalojnë eksportet e armëve në Turqi

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias i ka dërguar letra homologëve të tij gjermanë, spanjollë dhe italianë, duke i nxitur ata të mos eksportojnë...

OBSH: Ja si ndërpritet zinxhiri i infektimeve me Covid-19

Kreu i Shërbimit për Situata Emergjente shëndetësore në OBSH, Mike Ryan, shprehet se mënyra më e efikase për të ndërprere zinxhirin e infektimeve nga...

BE mirëpret marrëveshjen mes Shqipërisë dhe Greqisë: Po ndiqen parimet e fqinjësisë së mirë

Bashkimi Evropian ka mirëpritur marrëveshjen mes Shqipërisë dhe Greqisë për të dërguar në Hagë çështjen e detit. Përfaqësuesja e Komisionit për Çështjet e Zgjerimit, Anna...

SHBA heq Sudanin nga lista e zezë e vendeve që sponsorizojnë terrorizmin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të heqin Sudanin nga lista e zezë e shteteve që sponsorizojnë terrorizmin. Presidenti Donald Trump e bëri këtë deklaratë,...

Lajme të tjera

Web TV