Vendimi i Messit sjell ndryshime/ Barcelona u ‘vë fshesën’ 12 lojtarëve

113 563 lexime

77,325FansaPëlqeje

Bota e futbollit po përgatitej për lëvizjen më të bujshme në historinë e saj, teksa Leo Messi paralajmëroi largimin nga Barcelona. Kjo deklaratë e tij shkaktoi shumë zhurmë dhe polemika brenda “Camp Nout” duke arritur deri aty sa tifozët shpërthyen në protesta pranë selisë së klubit. Por ‘pleshti’ vendosi të bëjë hapa pas duke qëndruar në skuadrën që bëri histori.

Por ky vendim i Messit ka bërë që Barcelona të nxjerrë në merkato 12 lojtarë. Sipas Mundo Deportivo-s, Luis Suarez është emri më i rëndësishëm i kësaj liste. Uruguaiani dukej sikur do të transferohej tek Juventus, por situata është komplikuar nga një ofertë e bërë nga Atletico Madrid në momentet e fundit.

Besohet se Suarez ka dëshirë të qëndrojë në Spanjë, ku edhe ndihet shumë mirë me familjen e tij. Gjithashtu të përfshirë në listë janë Martin Braithëaite, Samuel Umtiti, Jean-Clair Todibo, Nelson Semedo, Arturo Vidal dhe Rafinha.

Edhe dy mbrojtësit e majtë Junior Firpo dhe Juan Miranda janë me valixhet në dorë, ashtu si Monchu, Moussa Wague dhe mesfushori veteran Sergio Busquets.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Pandemia/Çekia shpall përsëri gjendjen e jashtëzakonshme

Qeveria e Çekisë ka vendosur këtë të mërkurë që të shpallë sërish gjendjen e jashtëzakonshme. Duke filluar të hënën...

Forumi i Gruas Socialiste/Veliaj: Krenohemi kur themi “edhe një”, PD-ja gëzohet kur ikin Jozefina dhe Majlinda

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj në fjalën e tij gjatë aktivitetit të sotëm të Forumit të Gruas Socialiste ka krahasuar mentalitetin e...

Dy automjete aksidentohen me furgonin e një klubi futbolli

Një aksident i trefishtë ka ndodhur pasditen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës. Burimet për mediat bëjnë me dije se një fuoristradë dhe furgon janë përplasur...

Incidenti me dronin në Greqi/ Reagon Turqia: E respektojmë flamurin grek

Për herë të parë pas incidentit të ndodhur në ishullin kufitar Turqi-Greqi, Kastellorizo, ku një dron që në sfond kishte himnin turk ngjyrosi me...

Vakancat në KQZ/ Nga Zguri tek Pelniku, kandidatët zbulojnë arsyet pse po aplikojnë

Ditën e sotme kandidatët në garë për vendin vakant rregullator të  KQZ-së së re, në përballjen me komisionin, zbuluan arsyet pse po kandidojnë për...

Lajme të tjera

Web TV