Është turp të jesh “trutrashë” apo “truptrashë”?

113 563 lexime

77,342FansaPëlqeje

Kim Mehmeti, shkrimtari, romancieri, tregimtari, eseisti, publicisti dhe përkthyesi nga gjuha maqedonase në gjuhën shqipe dhe anasjelltas.

Ai përmes një video-mesazhi ka përcjellë  një pyetje kuptimplotë për të rinjtë dhe jo vetëm duke bërë një analizë mbi atë çka nuk shkon në shoqërinë tonë dhe ku qëndron problemi.

Gjithkush mund të ketë një përgjigje pasi e lexon shkrimin në postimin Mehmetit.

Kim Mehmeti është nismëtarë i më shumë iniciativave qytetare në Maqedoni dhe në rajon. Ru. Do/ Fjala.al

Të fundit

Durrës/ Ushtroi dhunë ndaj 2-vjeçarit në çerdhen ku punonte, procedohet penalisht 61-vjeçari

Një rast dhune ka ndodhur në një çerdhe private në qytetin e Durrësit. Burimet nga Drejtoria Vendore e Policisë Durrës...

Emrat/ Zbulohet listat e kandidatëve për deputet të PD-së në Qarkun e Kukësit

Zbulohet lista e kandidatëve për deputet të Partisë Demokratike në Qarkun e Kukësit. Panorama.al ka siguruar emrat e kandidatëve që do t’i nënshtrohen procesit...

Bulqizë/ Humb kontrollin e mjetit dhe del nga rruga, i riu dërgohet me helikopter në Tiranë

Aksident i rëndë me pasojë një person të plagosur rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në Bulqizë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në aksin rrugor...

“Do ta zgjidhja sërish Shqipërinë”, Jordan anëtari i shtatë i familjes shqiptare

“Duhet të zgjidhja mes Shqipërisë dhe Armenisë. Nuk njihja asnjë prej këtyre vendeve dhe mu desh të bëja disa kërkime. Në "Google Image" Armenia...

Paralajmërimi për protestë, mjekët sot në Kryeministri për të negociuar për 4 kërkesat (DETAJET)

Ditën e sotme është duke u zhvilluar një takim mes një grupi mjekëve të QSUT-së me përfaqësues të qeverisë dhe të Ministrisë së Shëndetësisë...

Lajme të tjera

Web TV