test

Berat/ Dy edukatore dhe infermierja e burgut rezultojnë pozitive me Covid-19

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dy edukatore, njëra në një kopsht në Berat dhe tjetra në fshatin Poshnjë kanë rezultuar pozitive me Covid-19. Bëhet me dije se tamponët i ishin kryer disa ditë më parë ndërkohë që menjëherë pasi kishin shfaqur simptomat e infektimit ato ishin vetë izoluar.

Gjithashtu një rast tjetër është regjistruar brenda ambienteve të IEPV Berat. Pas infektimit të përgjegjësit të Regjimit të Brendshëm të Burgut dhe një punonjëse e administratës ka rezultuar pozitive dhe infermierja./Re.Gu/Fjala.al

Të fundit

Hëna e Plotë e qershorit, shenjat e horoskopit që preken më shumë

20 qershori ishte një ditë e ngarkuar për yjet pasi kishim solsticin veror në hemisferën veriore dhe ditën e...

Euro 2024/ Austria fiton duke bindur, 3 gola për 3 pikë

Polonia dhe Austria u përballën në Berlin, në ndeshjen e vlefshme për raundin e dytë, të Grupit D., sfidë e fituar nga austriakët 3-1. Sfida...

Dhjetëra të vdekur nga vapa në Meksikë: 4 herë më vdekjeprurëse!

Vala e të nxehtit po përhap probleme të mëdha kudo nëpër botë. Sakaq, në Meksikë temperaturat e larta kanë marrë dhjetëra jetë njerëzish e ndërsa...

Çmimi letrat Kadare 2024, shkrimtari i ri Dionis Prifti shpallet fitues me shumicë votash

Dionis Prifti shpallet fitues i edicionit të dhjetë të Çmimit letrar KADARE 2024, me romanin “Dy javë nën balonë” Në përputhje me Statutin e Çmimit...

Iu gjetën 19 doza kokainë dhe 2 mijë € cash, arrestohet në Milano reperi shqiptar 

Një reper shqiptar i njohur me emrin Daxter, është arrestuar nga policia italiane në Milano, pasi shpërndante kokainë. Sipas mediave italiane, pasditen e 20 qershorit,...

Lajme të tjera

Web TV