“Dëmet e shkaktuara nga terapitë gjenetike të COVID-19 të parikuperueshëm për ADN”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Robert F. Kennedy Jr fitoi çështjen e tij kundër të gjithë lobistëve farmaceutikë.

Vaksinat kundër Covid-19 NUK janë vaksina. Në vendimin e saj, Gjykata e Lartë konfirmon se dëmi i shkaktuar nga terapitë gjenetike të mARN-së Covid është i pariparueshëm.

Meqenëse Gjykata e Lartë është gjykata më e lartë në Shtetet e Bashkuara, nuk ka apelime të mëtejshme dhe të gjitha rrugët e apelimit janë ezauruar.

Në një deklaratë, Robert F. Kennedy theksoi se ky sukses ishte i mundur vetëm falë bashkëpunimit ndërkombëtar të një numri të madh avokatësh dhe shkencëtarësh. Natyrisht, ky vendim përbën një precedent ndërkombëtar.

Sidomos në Zvicër, ky vendim duhet të bëjë bujë, sepse Zvicra ka një pozicion të veçantë me kushtetutën e saj federale. Nga njëra anë, Kodi i Nurembergut është në Kushtetutë me nenin 118b, dhe keqpërdorimi i inxhinierisë gjenetike te njerëzit është i ndaluar në Zvicër, sipas nenit 119 të Kushtetutës Federale.

Kjo plotësohet me nenin 230bis të Kodit Penal, që nënkupton se autorët RREZIKOHEN deri në 10 vjet burg.

Megjithatë, ky vendim historik duhet t’i japë edhe pjesës tjetër të botës një pauzë për të menduar, sepse Kodi i Nurembergut ka vlefshmëri ndërkombëtare dhe është gjithashtu i përfshirë në nenin 7 të Paktit Ndërkombëtar për të Drejtat Civile dhe Politike.

Në rastin e kallëzimeve penale, deklarata duhet t’i referohet skandalit Contergan për t’i dhënë peshë të veçantë rëndësisë së kësaj akuze.

Avokati gjerman Rainer Füllmich dhe mbi 100 avokatë të tjerë gjermanë janë aktivë në këto raste.

Asnjë media nuk raporton për këtë, as në Zvicër e as në Evropë.

Fatkeqësisht, është matematikore që, duke qenë se kjo është një çështje përçarëse që mund të prishë planet financiare dhe ekonomike të LOBIVE të fuqishëm të industrisë FARMACEUTIKE, publiku nuk do të informohet.

Lexo edhe :  Veti detoksifikiuese, fruti që do t’ju ndihmojë të hiqni dhjamin nga barku

Jemi në mes të një fushate promovuese që synon t’i shtyjë njerëzit të vaksinohen dhe më pas përsëri të vaksinohen, në prag të dimrit të ardhshëm.

Ka shumë të ngjarë që, nëse ndonjëherë qarkullojnë lajmet për vendimin historik, ai do të qarkullojë vonë për të lejuar klasën e korruptuar të mjekësisë, e lidhur me pozicionet e lobeve farmaceutike, të ecë sa më shumë përpara me fushatën e vaksinimit.

Prandaj Ftojmë të gjithë njerëzit e ndershëm me vullnet të mirë që t’i japin shpërndarjen maksimale këtij GJYKIMI historik të Gjykatës së Lartë të SHBA-së, për të mirën tonë, por veçanërisht për të mirën e fëmijëve dhe nipërve tanë…. Të mos lejojmë që lobistët të na shkatërrojnë në mënyrë të pariparueshme shëndetin dhe të na rrezikojnë jetën./e.t

Të fundit

Bardhi i propozoi për martesë, Sara tregon kush e zgjodhi unazën

Sara Gjordeni dhe këngëtari Bardhi së shpejti do të bëhen prindër. Ish-banorët e Big Brother, dashurinë e tyre ata...

Olta Boka bëhet nënë për herë të dytë, ja emri që ka zgjedhur për vogëlushin

Këngëtarja e njohur Olta Boka këtë të shtunë është bërë nënë për herë të dytë. Ajo ka sjellë në jetë një djalë. Vetë këngëtarja ka...

Skemat lehtësuese të OSHE për klientët debitorë: Në prill u mbyllën 677 aktmarrëveshje

OSHE ka implementuar prej 3 prillit disa skema të reja lehtësuese me qëllim shlyerjen e detyrimeve të papaguara nga klientët debitorë. Sipas kompanisë deri më...

Presidenciale në SHBA, qëndrimi i kandidatëve për president mbi armëmbajtjen

Dy kandidatët kryesorë për president të Shteteve të Bashkuara vazhduan fushatën këtë javë. Presidenti Joe Biden vizitoi një qytet amerikan që po përballet me...

Leipzig nuk gabon në transfertën e Heidenheim dhe ruan vendin e katërt ndaj Dortmund

Leipzig nuk gaboi në transfertë ndaj Heidenheim me miqtë që triumfuan me shifrat 1-2. Leipzig hapi llogaritë e sfidës në minutën e 42 me...

Lajme të tjera

Web TV